TOPlist

Sbohem! Google ukončil podporu jednomu z nejlepších Pixelů vůbec

Google Pixel 4a telefon
  • Google Pixel 4a se nedočká dalších aktualizací systému
  • Poslední aktualizací bude tedy ta srpnová, Android 14 se na telefon nepodívá
  • Jeho 5G bratříček však může s podporou počítat ještě rok 

Pixel 4a byl pro mě osobně jedním z nejlepších telefonů, které kdy Google vyrobil. Žil jsem s ním více než půl roku a dodnes vzpomínám na jeho kompaktní rozměry, ale také na svou dobu velice schopné fotoaparáty nebo příjemnou čtečku otisků prstů na zadní straně. Nostalgicky jsem si přečetl dobovou recenzi a opravdu si uvědomil, o jak dobrý mobil ve své době šlo. Bohužel, všechno jednou končí a Google mu právě ukončil podporu.

Google nyní potvrdil, že Pixel 4a nedostane zářijové bezpečnostní aktualizace. Mnoho uživatelů považuje Pixel 4a a Pixel 4a 5G za totožné modely, ale 5G model má výkonnější čipset a tak jemu podpora zatím nekončí. Na rozdíl od Pixelu 4a dostal Pixel 4a 5G možnost testovat beta verzi Androidu 14 a může s aktualizacemi počítat ještě rok.

Bez dalších aktualizací může Pixel 4a časem zaostávat za konkurencí v oblasti zabezpečení a funkcí. Ačkoliv je zařízení stále funkční a schopné spouštět všechny aplikace, doporučuji přejít na nějakou alternativní ROM, nabízí se třeba Pixel Experience. Nebo si můžete udělat radost a koupit novější model. Takový Pixel 7a se u nás dá sehnat za cenu okolo 11 tisíc a půjde o výrazný upgrade, ať už je řeč o displeji, fotoaparátech, výdrži baterie nebo výkonu.

Máte zkušenosti s Pixelem 4a?

Zdroj: droid-life, GSMArena, AndroidAuthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)