Nová verze Google Photos 2.13 přidává stabilizaci videa

Google Photos 3.0

Od včerejšího dne se lidem začala objevovat nová aktualizace Google Photos 2.13, která nepřidává mnoho novinek, ale i ta jedna za to stojí. V nové verzi jdou totiž stabilizovat videa.

Google Photos 2.13 má konečně stabilizaci videa

Poprvé se informace o tom, že by aplikace Google Fotky měla mít funkci stabilizace videa, objevila v srpnu minulého roku. A to ve verzi 1.25, v následující aktualizaci se objevila informace o tom, že stabilizace nebude procházet přes servery Googlu, ale vše bude probíhat přímo v telefonu.

Pokud chcete nějaké video stabilizovat, nejprve musíte zmáčknout ikonku pera pro úpravy. Pokud video není v zařízení, tak se nejprve stáhne, jakmile budete v menu úprav, stačí stisknout ikonku “stabilizovat” v levém dolním rohu. Pak už jen čekáte, až se video stabilizuje.

Například na telefonu Pixel trvala stabilizace devatenácti sekundového FullHD videa zhruba 16 vteřin. Samozřejmě vám se může čas zpracování lišit, záleží na délce, rozlišení, snímcích za vteřinu a také výkonu telefonu. Po dokončení zpracování, tlačítko stabilizace změní barvu, čímž se dá poznat, jestli už video prošlo úpravou.

Google Photos
Google Photos

Pokud nechcete čekat na aktualizaci z Google Play, můžete stáhnout APK soubor a manuálně si aplikaci aktualizovat.

Vyzkoušeli jste již stabilizaci videa? Jak se vám líbí vaše video po úpravě?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)