Platíte s Google Pay? Nová aplikace teď chce konkurovat Revolutu i bankám

Google Pay nová aplikace

Google Pay byla dlouho jen aplikací, která vám pomůže zaplatit pomocí virtuální platební karty za váš nákup v obchodě. Google teď přináší úplně novou verzi aplikace, která má ambici konkurovat službám jako Revolut a pomáhat se správou osobních financí. Co všechno nová aplikace Google Pay umí a kdy se toho asi dočkáme u nás?

Google tvrdí, že už 1,5 miliardy uživatelů používá jeho aplikaci Google Pay. Firma se teď rozhodla využít této příležitosti a pomoct lidem zjednodušit správu a přístup k jejich financím. Google vydal úplně novou aplikaci, která v Obchodě Play nenahrazuje tu původní, ale je ke stažení jako úplně nová aplikace. Původní aplikace Google Pay byla nyní přejmenovaná na „Google Pay (old app)“. Jedná se tak o skutečně velkou změnu. Nová aplikace Google Pay je zatím dostupná v USA a částečně v Indii. Můžeme se tady zatím podívat, jaké funkce snad brzy dorazí i k nám.

Google Pay umožní posílat peníze napřímo mezi přáteli nebo rodinou. Přibude také funkce „rozdělení účtu“ mezi skupinu přátel, kterou známe z aplikací jako Revolut. Všechny platby by měly probíhat napřímo, jednoduše, přehledně a rychle. Nová aplikace Google Pay by měla také být napojená na různé programy benefitů u prodejců, takže při platbě se vám budou automaticky načítat výhody.

Say hello to the new Google Pay

Say hello to the new Google Pay

Z Google Pay prý bude možné dokonce přímo objednat jídlo z vaší oblíbené restaurace a nebude tak potřeba otevírat různé aplikace služeb jako jsou u nás Wolt nebo Dáme jídlo. Google Pay se dále má snažit zjednodušit uživatelům celkovou správu financí. Platit účty včas nebo šetřit peníze má pomoct přehledné a intuitivní rozhraní. Google také zdůrazňuje, že data o uživatelích nebude používat k reklamním účelům. Nyní musíme jen počkat, než se nová aplikace Google Pay dostane i k nám.

Google Wallet
Google Wallet
Google Pay
Google Pay

Jakou aplikaci dnes používáte na zprávu svých financí?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)