TOPlist

Google rozdává peníze! Uživatelé náhodně dostávají vysoké částky

Google peníze
  • Google rozdal několika uživatelům hromadu peněz
  • Bohužel nešlo o záměr, ale o chybu
  • Uživatelé si však mohou peníze ponechat

Google je jednou z nejbohatších společností světa a nyní rozdává náhodně uživatelům peníze. Příliš idealistické? Máte pravdu. Ve skutečnosti Google poslal uživatelům finanční obnos omylem. Ti si ho ale mohou nechat.

Bohužel pro nás se tato informace týká jen uživatelů žijících v USA a Singapuru. V těchto zemích totiž vedle aplikace Peněženka Google funguje také starší Google Pay a právě v ní se uživatelům zobrazují odměny. Google uživatele Pixelů náhodně odměnil hotovostí v rámci interního testování funkce Google Pay. Někteří uživatelé se na Redditu pochlubili s platbami přes 1 000 dolarů (asi 21 000 korun). Ve skutečnosti šlo ale o tzv. „dogfooding“, což znamená, že zaměstnanci Googlu interně testují nové funkce předtím, než jsou oficiálně představeny. Tyto peníze původně měly být tedy určeny pro vývojáře. Chodí ale i běžným uživatelům.

Novinář Mishaal Rahman byl jedním z prvních odměněných a dostal 46 dolarů za „Google Pay Remittance experience“. V e-mailu, který Google poslal všem příjemcům je navíc uvedeno, že si mohou peníze nechat, což je fajn. Zřejmě nešlo v součtu o tak závratnou částku, aby se americké firmě vyplatilo její řešení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přišly vám někdy peníze, o které se nikdo nehlásil?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)