TOPlist

Další Google apka má půl miliardy instalací. Možná ji máte a ani to nevíte

aplikace Google One půl miliardy instalací Obchod Play

Klávesnice Gboard, Kalendář, Android Auto, Dokumenty, Překladač, YouTube Music… a teď už i Google One. To jsou mobilní aplikace vyvinuté americkým technologickým gigantem, u kterých v Obchodě Play svítí v kolonce „instalace“ více než půl miliardy. Pokud si nyní říkáte, že nic takového v mobilu nemáte a k tomuto vysokému počtu jste určitě nepřispěli, raději si to ověřte. Google One je totiž do spousty přístrojů instalován hned po výrobě a někdy se dokonce nedá ani vyhodit, pouze deaktivovat.

Google One
Google One

Jestli tento pojem ani neznáte, tak vězte, že jde o Google nástroj, jehož hlavním posláním je správa placeného cloudového prostoru pro Fotky, Disk, Gmail a další Google služby. Nově nabízí například i VPN připojení, ale jeho úloha je minoritní. Dá se předpokládat, že velké množství uživatelů ani netuší, že Google One v telefonu mají. A třeba jej i při zájmu o rozšíření místa pro fotky nebo mailové přílohy stáhli, ale poté ponechali bez povšimnutí.

aplikace Google One půl miliardy stažení Obchod Play screen

Aplikace se většinou nijak neprojevuje ani neozývá (pokud vám zrovna nedochází místo) a není důvod do ní pravidelně chodit, takže je dost pravděpodobné, že třeba i většina z té půlmiliardy uživatelů nemá ponětí, že k aktuálnímu milníku nepřímo přispěla.

Máte Google One v mobilu? A využíváte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)