Google Now Launcher končí. Pro mnoho telefonů je nekompatibilní

google now launcher konec

Google Now Launcher, nebo jen Google Launcher byl oficiálně představen na telefonu Nexus 5 a Androidu 4.4. Později jej společnost uvolnila na Google Play pro všechna zařízení a uživatelé si tak mohli na své telefony a tablety instalovat jednoduchý a čistý launcher, který podporoval chytré karty Google Now. Právě Google Now byl jeden z hlavních plusů tohoto launcheru. Jenže s nástupem Asistenta Google a Google Feed je už Now zbytečné. A to je jeden z důvodů, proč nyní začíná Google vypínat podporu pro tento launcher.

Google Now Launcher končí: Náhrady se nedočkáme

Jako první na nekompatibilitu narazili lidé z Android Central, jejich zjištění můžeme potvrdit. Na osobním Google účtu se momentálně ukazuje, že telefon je kompatibilní pouze se stařičkým Galaxy S4 Active, Honor 9 a trochu podivně s každým chromebookem, který byl na účet registrován. Velká většina telefonů už je však nekompatibilní.

Pro ty, kteří stále Google Launcher používají, se nemusí bát, že by jím zmizel. Do budoucna ale může být problém s nějakou chybou, kterou už Google nebude opravovat. O tom, že má Google Now Launcher končit, jsme se poprvé dozvěděli v únoru 2017, kdy se na internet dostal email právě s touto informací.

Vyhledávací gigant už nikdy nepřipravil náhradu za tento launcher pro Android. Samozřejmě je zde Pixel Launcher, který v podstatě pokračuje tam, kde Google Now Launcher skončil. Je tu ale jeden velký rozdíl. Pixel Launcher je oficiálně dostupný pouze na Pixel telefony. Pokud jej chcete použít na jiným telefonu, tak se musíte spolehnout na upravené verze, které připravila přímo komunita kolem Androidu.

Google Now Launcher
Google Now Launcher

Používáte ještě Google Now Launcher, nebo jste již přešli na jiný launcher?

Zdroj: mobilesyrup.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)