Google vstupuje do herního byznysu? Za dva týdny představí nový produkt

yeti google gdc 2018

Za dva týdny se uskuteční GDC 2018, konference určená pro herní vývojáře. Google nyní oznámil, že se na této akci představí nový produkt. Spekuluje se na dvěma možnými scénáři, jeden znamená novou platformu pro hraní v cloudu, která je známá jako Google Yeti. Druhý scénář je pak VR headset, ke kterému nebude třeba žádné zařízení.

Ukáže se Google Yeti již za dva týdny?

Přesně za dva týdny, v pondělí 19. března čeká návštěvníky GDC plná řada přednášek od lidí z Googlu. Nejzajímavější ale je ta první, která bude hned ráno. Podle rozvrhu, který společnost zveřejnila na svých stránkách, se dočkáme představení nového produktu. To je hodně zajímavé, protože Google si většinou nové produkty nechává až na podzim, kdy společně s Pixel telefony představí další celou řadu více čí méně zajímavých produktů.

google yeti

Konkrétnější informace o tom, co by se mělo představit nejsou k dispozici. Spekuluje se ale nad dvěmi možnostmi. Tou první je to, že se oficiálně představí Google Yeti, což je označení pro službu na streamování PC her, a to třeba přes Google Chromecast. Mělo by jít o podobnou službu jakou má NVIDIA s Geforce Now, nebo Sony s PlayStation Now.

Google Daydream View Google Daydream View

Druhou možností je představení VR headsetu z řady Daydream, který bude fungovat samostatně bez nutnosti mít zapojený telefon či počítač. Mělo by jít o konkurenci pro brýle Oculus GO, které Facebook představil v říjnu minulého roku. Celá akce půjde sledovat také v živém streamu ZDE. Začíná se 19. března v 18:00.

Potěšil by vás více nový VR headset, nebo služba Google Yeti?

Zdroj: events.withgoogle.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)