TOPlist

Google naděluje další funkce: Včetně jedné skvělé pro Android Auto

Google Android novinky 12 2021

Americký Google začal poslední dobou oznamovat příchod zajímavých funkcí pohromadě a nyní je tu další vlna. Jen pár dní poté, co podobným způsobem vypustil novinky pro své Mapy, tu máme soupis několika přicházejících vychytávek většinou dostupných pro celý Android obecně. Je mezi nimi například i zjednodušená možnost odpovídaní na zprávy v prostředí Android Auto.

Nastavení „zvonků“ ve Family Link. Svolávat se přes mobil či chytré hodinky k večeři nebo odchodu na nákupy asi úplně nepatří mezi tradiční rodinné činnosti, ale pro fanoušky moderních řešení přesně toto začíná nabízet prostředí Family Link. Takzvané „bells“ neboli „zvonky“ se dají nastavit jako jednoduchá upozornění pro celou domácnost.

Keep everyone organized with Family Bell on Android

Keep everyone organized with Family Bell on Android

Přátelé a mazlíčci v novém widgetu pro Fotky Google.  Že mají Fotky Google nové widgety, to jsme vám ukázali již dříve. Teď bude možné u těchto vzpomínkových ploch možné manuálně vybrat, které osoby či kteří mazlíčci se v nich mají ukazovat.

Rediscover photos with the Google Photos People and Pets widget

Rediscover photos with the Google Photos People and Pets widget

Příběhy plné výročí pro Fotky Google. U stejné aplikace ještě zůstaneme. Uvnitř se začínají zobrazovat nové druhy příběhů, které si dávají za cíl narozeninové či jiné sváteční okamžiky.

Google Android novinky Fotky Google příběhy historie osoby zvířata

Nové ovládání pro Android Auto. Pravděpodobně nejlepší oznámenou novinkou je podpora pro přímé odpovídání na zprávy v tomto automobilovém a motocyklovém prostředí. U příchozí notifikace bude možné klepnout na tlačítko pro odpověď a tu pak s pomocí Google Asistenta vybrat a odeslat. Kromě toho dostává hlavní panel rychlé ovládání pro ovládání hudby. Tlačítko play/pauza bude vždy vpravo dole.

Google Android novinky 12 2021 Android Auto odpovídání na zprávy

Odemykání vozu Android mobilem. Takzvaný „Digital car key“ začínají postupně zavádět i jednotliví výrobci a autoři Android nadstaveb. Přímo Google nechce být pozadu a zpřístupňuje tuto možnost u prvních mobilů a vozidel. Funkce nyní podporuje telefony z řad Pixel 6 a Samsung Galaxy S21, které se dají za tímto účelem využít u vybraných aut značky BMW.

Google Android novinky 12 2021 odemykání auta digital car key

Upozornění na odebrání práv aplikacím. Společně s posledními verzemi Androida přišla i nová omezení pro udělování a ponechávání oprávnění pro jednotlivé aplikace. Nejnovější kontrola aplikacím odebírá pravomoci po určitém čase a uživatel je o tom náležitě informován. Kdykoli je v nastavení nebo při opětovném spuštění může pochopitelně zase zapnout.

Stop sharing data with apps you don’t use with permissions auto-reset

Stop sharing data with apps you don’t use with permissions auto-reset

Nové Emoji Kitchen kombinace v klávesnici Gboard. „Kuchyně“ s možností mixovat do sebe více emotikonů dostala v nejnovější verzi Google klávesnice spousty nových ingrediencí. Přibyl například vánoční dárek nebo domácí mazlíčci.

Google Android novinky 12 2021 Emoji Kitchen rozšíření

Která novinka vás zaujala nejvíc?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)