Google představil nové logo pro Android. Co na něj říkáte?

Android dostane po čtyřech letech nové logo. Mění se počáteční písmeno a zakulacení písmen
  • Android se po čtyřech letech dočká nového loga
  • Bugdroid dostane nové hravější dynamické tváře
  • U loga je nyní velké A a kulatější písmo

Ačkoliv stále čekáme na stabilní vydání Androidu 14, Google se rozhodl překvapit své uživatele aktualizovaným logem pro Android. Během posledních let si značka prošla několika změnami, aby lépe odpovídala potřebám své komunity. Nejvýraznější změnou byl přechod od názvů pochoutek (jako Marshmallow) k těm jednoduchým (například Android 14), což vedlo k lepší globální srozumitelnosti.

Android symbolem svobody a propojení

Nicméně, změny nejsou jen kosmetické. Značka se neustále vyvíjí tak, aby reflektovala dnešní touhu po větším výběru a autonomii. Android chce být symbolem svobody, vytvářet komunitu a tím ji spojovat. Společnost Google, konkrétně marketingový ředitel Jason Fournier, popisuje změnu v příspěvku na blogu a o novém logu říká, že „více zrcadlí logo Google, vytváří mezi nimi rovnováhu a znázorňuje individuální vášně, osobnost a kontext“.

Bugdroid – robot s charakterem

Nejnovější aktualizace zahrnuje i nový 3D vzhled pro ikonického robota, Bugdroida. Tento robot je nyní větší a plný osobního charakteru, odráží hravost, jakou lidé očekávají od Androidu. Tímto způsobem se Bugdroid stává více dynamickým ztělesněním, schopným pohybu mezi digitálním a reálným světem. Na robotovi můžeme očekávat různé designové variace, které budou reagovat na aktuální události a budou nám přinášet zajímavé vizuální prvky.

Nepatrné změny pro zachování rovnováhy

Změny v logu jsou drobné, ale významné. Nejzřetelnější úpravou je opuštění dlouho používaného stylu ,,android“ psaného malými písmeny. Nově bude logo s velkým počátečním písmenem A, což má dodávat větší důraz jeho vzhledu, zejména pokud je vedle loga Google.

Android zveřejnil také nový 3D vzhled pro Bugdroida, je nyní hravější a dynamičtější

Co říkáte na nový vzhled Bugdroida?

Zdroj: Blog Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)