Mapy Google: Navigace na více cílů funguje, jen se jí musí pomoci

Mapy Google – více cílů v aplikaci – náhleďák

Oficiálně nelze žádným způsobem do aplikace Mapy Google zadat několik různých cílů cesty. Je to funkce, jejíž absenci spousta uživatelů Googlu vytýká a je tedy trošku s podivem, že Google tuto možnost ještě uživatelům nezpřístupnil. Na počítači to samozřejmě možné je a uživatelé funkci hojně a rádi využívají, jenže když si svou cestu naplánují a mobilní aplikace téže služby tuto možnost nenabízí, je někde problém.

Aplikace Mapy Google a více cílů v navigaci

Jeden šikovný uživatel ale přišel na možnost, jak i v aplikaci tuto funkci rozchodit. Že nevěříte? Tak si to sami vyzkoušejte pomocí následujícího postupu:

  • Otevřete si Mapy Google v prohlížeči na počítači
  • Navrhněte si libovolný výlet s několika cíli
Mapy Google - trip
  • Zkopírujte si URL výsledného náhledu cesty
Mapy Google - copy
  • Vložte ho například do Google Keep nebo třeba Pushbullet
Keep
  • Otevřete URL v mobilu pomocí aplikace Mapy Google

Hurá! Jak vidno, vše funguje jak má! Tedy skoro jak má. Kdyby to fungovalo i tak, že si jen v desktopových Mapách Google kliknete na tlačítko pro odeslání do mobilu, už by se to dalo považovat za dobře funkční. Nyní však ještě ne. Tlačítko na webu sice je a s běžnými trasami funguje, jakmile ale zadáte cílů více, tlačítko vám řekne, že „Není podporováno s více cíly“.

Také upozorníme na to, že ne vždy se aplikace musí zachovat správně. To proto, že pracuje s operací, na kterou sice už je zjevně připravena, ale ještě není oficiálně dostupná a možná také nebude dokonale odladěná. Je možné, že jsme takto narazili na funkci, která je těsně před dokončením, jen není běžně uživatelům dostupná.

V každém případě jsme se přesvědčili o tom, že dříve či později se i Google Mapy oficiálně dočkají navigace s více průjezdnými cíli. Na vlastní kůži si tuto funkci můžete vyzkoušet a uvidíte, že v Googlu nespí, jak někteří nedočkavci na tuto funkci tvrdí.

Pak nám nezapomeňte dát vědět do komentářů, jak vše funguje u vás a zda je pro vás tato funkce tolik důležitá, abyste byli ochotni změnit klienta navigace.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)