Google jako nový mobilní operátor? Tarify i volání by mohlo být levnější

Google - mobilní operátor

V Americe aktuálně probíhá spojení dvou velkých operátorů, a sice T-Mobile a Sprintu. To ovšem nejde podle představ, podle odpůrců by taková fúze uškodila konkurenčnímu prostředí, a ceny za volání, SMS, mobilní internet i další služby by vzrostly. Situaci však může vyřešit Google, který zvažuje, že vstoupí na trh jako plnohodnotný operátor. Vzhledem k silnému zázemí amerického giganta je to vítaným krokem …zároveň se ale uživatelé dostanou ještě více pod vliv Googlu.

Google by převzal závazky a pomohl T-Mobilu

Protože by spojení Sprintu a T-Mobilu nemuselo dopadnout, mohl by Google převzít část frekvencí jakožto čtvrtý subjekt. Tím by zůstalo konkurenční prostředí pro koncové zákazníky zachované a spojení obou operátorů by přeci jenom mohlo být provedeno. Google už v současné době funguje jako tzv. virtuální operátor, kdy má nasmlouvané sítě právě od T-Mobile, Sprintu a dalších. Pokud by ale koupil část z kapacit zmíněných operátorů, mohl by se sám stát plnohodnotným poskytovatelem služeb.

Americký gigant by nebyl na všechno sám, připojit se k němu má ještě firma Dish, která momentálně nabízí televizní služby přes satelit. Ačkoliv některé zdroje uvádí, že jsou společnosti asi v polovině jednání o možné spolupráci, obě strany tvrzení oficiálně popřely. Pro Google by mělo spojení s Dishem a koupí některých sítí cenný přínos hlavně z hlediska Google Fi, zmíněného virtuálního operátora. A s největší pravděpodobností by tak přitáhl ještě více zákazníků ke svým službám.

Operátor Google se má prozatím objevit na území Spojených států a v budoucnu třeba i v Evropě.

Uvítali byste operátora Google u nás?

Zdroj: nypost

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)