Menu

Google doporučuje pro SMS používat Messenger místo Hangouts

Poněkud nelogicky působí jednání Googlu, který pro správu textových zpráv vyvíjí v podstatě dvě aplikace: Hangouts a Messenger. Program Hangouts se přitom stal jakýmsi nepsaným standardem pro veškerou textovou komunikaci – zvládá jak internetový chat, tak i příjem a odesílání SMS a MMS. Dva roky zpět Google tuto aplikaci dokonce označoval jako “budoucnost v komunikaci.”

V uplynulých letech Google nabídl několik aplikací pro zasílání zpráv, jako byly Google Talk a Google Voice. Později Google přišel s Hangouts – novou službou s velkým potenciálem. Aplikace přinesla řadu vlastností a funkcí, jako jsou synchronizace upozornění napříč všemi platformami, videokonference až deseti lidí a podpora textových zpráv. Situace se ale mění každým dnem, takže podle posledních informací Google doporučuje pro SMS požívat Messenger místo Hangouts.

V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány.

V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány.

Konkrétně je na stránkách podpory projektu Google Fi uvedeno: “V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány.”

Pokud jste dosud Messenger nevyzkoušeli, určitě byste tak měli učinit! Aplikace nedávno dostala aktualizaci s možností rychlé odpovědi (viz aktualita Google Messenger ve verzi 1.3 přidává rychlé odpovědi na zprávy), podporuje formát GIF a má widget na domovskou obrazovku. Některé zdroje tento program dokonce označují za “jednu z nejlepších aplikací od Googlu.”


Android Messages
Android Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: Droid Life, Android Headlines, Project Fi.

 

Komentáře

atom

atom

7.5.2015 20:31

Naopak hangout umí odeslat jednu SMS na více čísel najednou. Messenger okamžitě změní SMS na MMS

Orbit09

7.5.2015 20:48

Messenger se mi nelíbí, radši používám Hangouts, je propracovanější a má hezčí design

TomVal

TomVal 21

7.5.2015 20:53

Ani Hangouts, ani Mess-enger neumějí bílé písmo na černém pozadí a neumějí dostatečně písmo zvětšit, takže sorry, Google fuck your apps, vzkazuje “zbytkař”, tedy člověk se zbytkem zraku

baron

baron

7.5.2015 20:59

Já taky určitě nebudu měnit zahangouts, za prve se mě líbí a za druhé funkcema je na tom celkem slušně

JerzicekX7

7.5.2015 22:52

btw skvělý dolněk pro Hangouts aby uměl i ty gify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quinny898.app.stickersforhangouts :)

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

7.5.2015 23:07

Používat pro SMS jakéhokoliv klienta může opravdu jen hlupák …

Cheaterboy

Cheaterboy

7.5.2015 23:20

Taky nebudu měnit za Hangouts :D

Uni

Uni

8.5.2015 7:33

Jaksi bez MultiSIM (až v L5.1?) a ASCII je to z téma zcela jalové, doporučovat si mohou co chtějí….

Awenger

8.5.2015 9:01

Normální člověk používá na SMS základního klienta a nezahniva systém zbytečnostma jen proto ze to někde ptali. By me zajímalo plošně kolik SMS za den posléte v poměru Email a SocialMessenging. Na SMS potřebuji tupou aplikaci na odesílání SMS. Messenger ideální. Škoda ze neumí odstranit v základu diakritiku.

FAKTUZ: SES IDIOT

tamten

tamten

8.5.2015 10:25

Co takhle něco na odesílání SMS zdarma jako ke Oskárek?

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

8.5.2015 20:28

Awenger: Idiot jsi ty. Píšeš že uživatel potřečvbuje jen tupou aplikaci na SMS, což plně souhlasím, a následně zmiňuješ Messenger, což je tupá aplikace pro tupé lidi.

Uni

Uni

9.5.2015 8:25

Tamten: překonáno, flat tarify, IM, fb, e-mail,…

coozle

9.5.2015 10:43

Na smsky používám to co daldo telefonu výrobce. Tyhle klienti pro sms jsou směšný a zbytečně to zas*rá telefon.

Mr.Ferda

Mr.Ferda

9.5.2015 15:28

Součástí OS je aplikace na SMS. #Google doplnil #Hangout který to umí převzít a teď #messenger. To jsou už 3. Ale stejně budete instalovat čtvrtou protože ani jedna z těch předchozích neumí psát #SMS bez diakritiky takže zkracují. Dobře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

9.5.2015 22:56

coozle: Vysvětli to těm méně rozumným jedincům, kteří raději dávají přednost pomalému systému, rychlejšímu vybíjení baterky, rádi sdílí své údaje třetím stranám atp.

RSS (komentáře k článku)