Google doporučuje pro SMS používat Messenger místo Hangouts

messenger_ico

Poněkud nelogicky působí jednání Googlu, který pro správu textových zpráv vyvíjí v podstatě dvě aplikace: Hangouts a Messenger. Program Hangouts se přitom stal jakýmsi nepsaným standardem pro veškerou textovou komunikaci – zvládá jak internetový chat, tak i příjem a odesílání SMS a MMS. Dva roky zpět Google tuto aplikaci dokonce označoval jako “budoucnost v komunikaci.”

V uplynulých letech Google nabídl několik aplikací pro zasílání zpráv, jako byly Google Talk a Google Voice. Později Google přišel s Hangouts – novou službou s velkým potenciálem. Aplikace přinesla řadu vlastností a funkcí, jako jsou synchronizace upozornění napříč všemi platformami, videokonference až deseti lidí a podpora textových zpráv. Situace se ale mění každým dnem, takže podle posledních informací Google doporučuje pro SMS požívat Messenger místo Hangouts.

V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány. V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány.

Konkrétně je na stránkách podpory projektu Google Fi uvedeno: “V tuto chvíli doporučujeme používat Messenger jako výchozí aplikaci pro SMS. Existují některé funkce, jako je například posílání skupinových zpráv, které v Hangouts dosud nejsou podporovány.”

Pokud jste dosud Messenger nevyzkoušeli, určitě byste tak měli učinit! Aplikace nedávno dostala aktualizaci s možností rychlé odpovědi (viz aktualita Google Messenger ve verzi 1.3 přidává rychlé odpovědi na zprávy), podporuje formát GIF a má widget na domovskou obrazovku. Některé zdroje tento program dokonce označují za “jednu z nejlepších aplikací od Googlu.”


Messages by Google
Messages by Google

Zdroje: Droid Life, Android Headlines, Project Fi.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)