Google Meet dostává výtečnou funkci. Třeba je i pro vás

Google Meet přepis řeči na text

Vývojáři komunikačního nástroje Google Meet, který je nejen hojně využíván ve firmách a institucích v rámci kancelářského balíku Workspace, ale nově také slučován s volně dostupnou aplikací Google Duo, oznámili příchod jedné velmi praktické funkce. V rámci konference Google Cloud Next ‘22 společnost sdělila, že Meet začne během pár dní v několika vlnách dostávat možnost přepisu videohovorů na text a uložení do Google Dokumentů.

Google Meet přepis řeči na text ukázka

Novinka se objeví po boku stávající možnost nahrávání videozáznamu ze schůzky a případný dokument bude uložen také do stejné složky. Po zapnutí funkce se automat postará o převod mluveného slova všech účastníků do běžného textu. Aby byli s touto skutečností všichni přítomní seznámeni, uvidí upozornění před vstupem do videochatovací místnosti.

Google Meet přepis řeči na text ukázka upozornění

Tuto vychytávku pravděpodobně ocení hlavně firmy, které se přes Meet radí a potřebují z těchto virtuálních jednání pořizovat zápis. Přepis řeči na text bude do nástroje Google Meet postupně zaváděn od 24. října. Zatím ale nebude dostupný pro majitele běžného Google účtu.

Jak často a na co používáte Google Meet?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)