Google odhaluje Material Design pro Dokumenty, Tabulky a Prezentace

google dokumenty material design

Google již nějakou dobu koketuje s redesignem svého portfolia, aktuálně testuje Material Design pro svůj obchod Play. Nyní vydává aktualizaci, která přináší nový vzhled také pro svůj kancelářský balík. Material Design tak již můžete spatřit v nejnovější verzi aplikace Dokumenty, Tabulky a Prezentace.

Google Docs
Google Docs
Google Sheets
Google Sheets
Google Slides
Google Slides

Nového vzhledu se dočkaly tři hlavní aplikace pro cloudový kancelářský balík od Googlu. Google Dokumenty, Tabulky i Prezentace jsou tak, stejně jako v předchozím případě, stylizovány dle stejné šablony, tentokrát však dle normy pro Material Design. Změny jsou patrné na první pohled, jednotlivé dokumenty jsou nyní znázorněny obdélníkovým prvkem se zaoblenými rohy. Převažuje bílá barva, která nahrazuje šedé pozadí. Zmizela horní modrá lišta a ikony dostaly šedý barevný odstín. Stejně tak byl změněn i její obsah, hlavička je nyní doplněna o logo Google. Změnou prošlo také menu, kde byla stejně jako v základním zobrazením odstraněna horní modrá plocha. Stejně tak došlo ke změně fontu a ikon, které nyní působí elegantnějším dojmem. Funkcionalita i rozložení prvků zůstává v podstatě stejné, nemusíte se tak obávat, že byste se v novém vzhledu nezvládli zorientovat.

Webová verze kancelářského balíku Google dostala svůj nový vzhled již v roce 2018. Nyní se k tomuto vzhledu přidávají také aplikace pro Android. Stejně jako v ostatních produktech designovaných do tohoto jednoduchého a elegantního stylu se tak Dokumenty a ostatní stávají přehlednějšími a lidskému oku líbivějšími, než tomu bylo v předchozí verzi. Aktualizace by již nyní měla být dostupná pro většinu zařízení. Pokud se vám nový vzhled nezobrazí při prvním otevření po aktualizaci, doporučuji aplikaci ukončit a znovu spustit, pak už by vše mělo fungovat bez problémů.

Líbí se vám nový Google Material Design?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)