Do Google Map se vrací oblíbená funkce kompasu. Proč Google ustoupil uživatelům?

Google mapy kompas

Google odstranil kompas z aplikace Google Mapy před několika lety pod záminkou zpřehlednění uživatelského rozhraní. To sebou přineslo velký odpor uživatelů i proto, že v iOS verzi aplikace kompas nadále zůstal. Kdy je kompas super nápomocný?

Google se snaží udržovat svoje aplikace přehledné a čas od času tak osekává funkce nebo prvky uživatelského rozhraní. Už v roce 2019 to takto odnesla funkce kompas, která byla v aplikaci Google Mapy dostupná při používání navigace. Google uvedl, že kompas odstranil „ve snaze zpřehlednit uživatelské rozhraní“. V iOS verzi Google Map ale takto funkce zůstala. To ještě posílilo odpor uživatelů Google Map na Androidu. Nyní po téměř dvou letech podlehl Google tlaku komunity a rozhodnul se užitečnou funkci do aplikace vrátit.

Google Mapy ve verzi 10.62 by už opět obsahují funkci kompas při používání navigace. Podle šipky kompasu se lze v mapě mnohem lépe orientovat v průběhu navigování. Nejnovější aktualizace Google Map by již měla být dostupná pro všechny uživatele.

Google Maps
Google Maps

Proč myslíte, že Google dělá rozdíly ve funkcích aplikací na Androidu a iOS?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)