Google Mapy brzy nabídnou tmavý režim

google mapy tmavý režim

Tmavý režim je dostupný pro většinu aplikací Google. Tím, že byl tento populární mód implementován do systému Android 10 společnost zapracovala na tom, aby ho uživatel mohl používat v co nejvíce aplikacích. Jedna z těch vůbec nejpopulárnějších tmavý režim stále nenabízí. Jedná se o Google Mapy, což se dle všeho brzy změní.

Mapy jsou zrovna jednou z aplikací, kde dává tmavý režim opravdu velký smysl. Večerní jízda autem je jistě příjemnější s tmavým režimem, než s tím standardním. Jeho příchod potvrdil Instagramový účet systému Android v novém příspěvku, kde je zobrazena funkce tmavého režimu v různých aplikacích, včetně již zmíněných Google Map.

Konkurenční Apple Mapy nabízí tmavý režim od příchodu iOS 13 a z osobní zkušenosti můžeme říci, že je jeho používání opravdu přínosné, na rozdíl od některých aplikací, kde se nám zdá naopak poněkud zbytečný. Nejen, že tmavý režim šetří naše oči, ale taktéž spoří baterii. A vzhledem k tomu, že používání map je jedna z nejnáročnějších funkcí na výdrž baterie je každé ušetřené procento cenné. Google Mapy nabídnou tmavý režim zřejmě již příští měsíc. Pokud patříte mezi ty šťastnější uživatele, mohl by vám fungovat již teď. V aplikaci klepněte na Nastavení > Nastavení navigace > Zobrazení mapy > zvolte možnost Noc. Pokud máte štěstí, tmavý režim vám může fungovat již teď.

Oceníte tmavý režim v aplikaci Google Mapy?

Zdroj: techradar.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)