Google Mapy mají 3 nové formáty navigace. Oceníte všechny?

Google Mapy navigace 3 novinky

Google před pár hodinami oznámil příchod hned tří šikovných novinek v aplikaci Mapy. Všechny se budou týkat navigace a také “zdravějšího” cestování. O první z nich, plánování automobilové trasy nikoli podle času či délky, ale podle spotřeby a ekologické zátěže, jsme už slyšeli. Další dvě jsou pro nás úplně nové a o to zajímavější. Jedna mění styl navigování na kole, druhá zase nabídne přehled o sdílených kolech a koloběžkách v některých dalších městech.

Google Maps
Google Maps

Ekologické plánování trasy pro auto

Dříve avizovaná funkce, která nyní oficiálně míří do ostré verze aplikace. Mapy budou kromě nejkratší nebo nejrychlejší trasy vypočítávat a nabízet i trasu, u které se předpokládá nejmenší spotřeba. Aplikaci v této situaci pomáhá nejen umělá inteligence, ale i data poskytnutá od americké Department of Energy’s National Renewable Energy Laboratory. Zatím bude dostupná v USA, ale Google plánuje rozšíření do Evropy už v roce 2022.

Nové prostředí navigace pro cyklisty

V ČR zatím bohužel pořádně cyklonavigace v Google Mapách nefunguje, ale v regionech, kde mají větší štěstí, se mohou těšit na parádní vylepšení. Jelikož často vůbec není žádoucí, aby při jízdě na kole aplikace zobrazovala každou zatáčku, půjde tento “turn-by-turn” mód vypnout. Cyklista tak uvidí jen postupný průběh trasy, změnu nadmořské výšky nebo čas do příjezdu do cíle.

Info o umístění sdílených kol a koloběžek v dalších městech

Stále populárnější (i když by s námi asi ne všichni obyvatelé center velkých měst souhlasili) forma ekologicky i ekonomicky výhodné dopravy dostane ještě větší prostor i v aplikaci Google Mapy. V tuto chvíli už by měla být funkce dostupná ve třech stovkách měst po celém světě. O provozu v Praze zatím informace nejsou.

Která novinka vás zaujala nejvíc?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)