Google Mapy budou vybírat trasy podle uhlíkové stopy. Co to znamená?

Google Mapy ekologické trasy

Společnost Google před pár hodinami oznámila několik nových funkcí pro jednu z celosvětově nejoblíbenějších aplikací, tedy Mapy. Mezi novinkami je například možnost využít funkci Live View pro prohlížení interiéru budov. To může pomoci třeba na nádražích, letištích nebo v obchodních centrech. Funkce se testuje v USA a postupně se bude během letoška zavádět do dalších regionů. V aplikaci také přibude panel s předpovědí počasí, což se bude hodit při plánování výletů. V rámci této funkce se objeví i informace o kvalitě ovzduší. Další tři novinky se pak týkají vyloženě ekologie a životního prostředí. Google Mapy budou například při nastavování navigace zohledňovat ekologické trasy.

Google Mapy ekologické trasy animace

Jak to bude fungovat? Pokud se předpokládaný čas dojezdu nebude nijak významně lišit od alternativních tras, Mapy automaticky doporučí trasu s nižší uhlíkovou stopou. V případě, že bude ekologická trasa výrazně časově náročnější, dá aplikace uživateli na vybranou mezi trasou šetrnější a trasou rychlejší. Tyto ekologické alternativní trasy začnou Google Mapy globálně nabízet ještě letos.

počasí ovzduší

Mapy budou řidičům zobrazovat také nízkoemisní zóny a v rámci šetrného cestování budou nabízet i různé varianty spojení. Aplikace bude nově porovnávat všechny možné trasy a způsoby dopravy – včetně jízdy na kole, veřejné dopravy nebo chůze a to bez přepínání mezi okny. Uživateli přednostně nabídne cestu, která by pro něj měla být nejzajímavější.

Jak moc při cestování myslíte na ekologii?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)