Google Mapy konečně nabízí možnost nastavit čas odjezdu a příjezdu

cas prijezdu odjezdu google mapy navigace

Mapy Google jsou nestále obohaceny o mnoho funkcí, které se v některých případech dají považovat za nadbytečné. Nicméně poslední týdny Google přidává jednu užitečnou funkci za druhou. Nyní se přidává další. A to možnost nastavit čas odjezdu nebo příjezdu, díky čemuž můžete získat přehled o tom, jak dlouho bude cesta trvat a kdy přesně do cíle dorazíte.

Google Mapy nově umožní nastavit čas odjezdu a příjezdu i pro navigaci

Některé tato funkce může trochu zmást. Dlouho dobu už je totiž dostupná pro MHD. Nově se ale dá čas odjezdu nebo příjezdu nastavit i u navigování autem. Díky tomu s přehledem zjistíte časový odhad toho, kolik minut či hodin bude cesta trvat.

Google Mapy při výpočtu berou v potaz hned několik různých faktorů a využívají se data, která Google má. Například vás upozorní, že v úseku bývají zrovna v daný čas zácpy a budete muset počítat se zdržením. Zároveň se počítají i s jinými omezeními, jako je práce na vozovce apod. Nová funkce je určena pro lepší plánování cest. Pokud nastavíte datum a čas odjezdu, Mapy vás upozorní na čas, ve který přijedete. Pokud nastavíte datum a čas příjezdu, tak vám Mapy napíšou čas, kdy musíte vyjet, abyste se dostali na místo v určenou dobu.

Nové funkce už máme k dispozici ve verzi Google Map 10.8.0. Ta je prozatím dostupná v betaverzi, kterou můžete stahovat na Google Play. Případně je k dispozici APK soubor ke stažení ZDE.

Google Maps
Google Maps

Přijde vám tato funkce jako užitečná? Jak se vám líbí poslední novinky v Google Mapách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)