Google Mapy: Jak označit oblíbená místa smajlíky a k čemu je to dobré?

google mapy emoji návod
  • Google Mapy mají novou funkci, díky níž lze přidat smajlíky do uložených seznamů
  • Tyto emoji se pak mohou zobrazovat přímo v Mapách, abyste je okamžitě poznali
  • V dnešním návodu si ukážeme jak je přidat. Je to snadné!

Digitální svět je plný ikon a symbolů. Najdeme je především na sociálních sítích, ale už se pomalu objevují i v jiných typech aplikací, nově je využívají také Mapy Google. Nová funkce usnadní vyhledávání oblíbených míst skrz smajlíky.

Možná se ptáte, proč by někdo chtěl používat smajlíky v aplikaci jako jsou Mapy Google. Odpověď je docela jednoduchá. Emoji umožní rychlou identifikaci uložených míst podle kategorie. Například – pokud máte seznam oblíbených kaváren, mohl by být označen ikonou kávy. Podobně to můžete mít ale s ostatními místy, jako jsou restaurace, nebo třeba fitness centra. Nemusí se ale jednat jen o podniky. Na váš seznam si totiž můžete přidat jakékoliv místo, klidně i lesy.

Jak nastavit smajlíky v Google Mapách? Otevřete kartu Uloženo, najděte sekci Vaše seznamy (dole) a klepněte na tři tečky vedle seznamu. Následně stiskněte možnost Upravit seznam. V tomto nastavení můžete seznam přejmenovat, dát mu popis a právě upravit ikonu. Na výběr je ze všech emoji, na něž jsme na Androidu zvyklí, takže se fantazii meze nekladou.

Mapy Google
Mapy Google

Google Mapy: Jak nastavit emoji v seznamech?

  1. Otevřete aplikaci Google Mapy.
  2. Běžte na prostřední kartu „Uloženo“.
  3. Sjeďte dolů do sekce „Vaše seznamy“.
  4. Klepněte na tři tečky.
  5. Klepněte na možnost „Upravit seznam“.

Seznamy jsou ve výchozím nastavení soukromé a nikdo jiný nemá k těmto informacím přístup, takže se nemusíte obávat, že vám do vašich seznamů bude kdokoliv koukat. Pokud ale chcete, můžete ho klidně nastavit jako veřejný, kde bude váš obsah zveřejněn spolu s názvem vašeho profilu a fotkou. Objeví se v různých službách Google na webu (typicky ve Vyhledávání a Mapách).

Jaké další vychytávky používáte v aplikaci Mapy Google?

Zdroj: 9to5google, vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)