Aplikaci Google Mapy pravděpodobně brzy doplní Google Asistent

google mapy google asistent

Aplikace Google Mapy dnes patří mezi nejpopulárnější navigační služby pro pěší, automobilovou i cyklo dopravu. Již dlouho přitom neslouží pouze jako mapa nebo navigace. Vývojáři neustále přidávají nové a nové vychytávky, které z Google Map dělají nepostradatelného pomocníka na cesty. Nyní to vypadá, že Google Mapy v blízké budoucnosti doplní i Google Asistent.

Google Maps
Google Maps

Google Mapy nově s asistentem

Informaci o spojení Google Asistenta s Google Mapami americký gigant vypustil už na I/O konferenci v roce 2019. Světlo světa však v uživatelských zařízeních spatřila až počátkem října letošního roku. Průzkum nejnovějšího APK pak poukázal na její širší rozšíření mezi uživatele.

google mapy asistent

Prozatím není zcela jasné, kdy přesně se Asistent do Google Map oficiálně podívá. Můžeme ovšem předpokládat, že se tak stane v průběhu následujících měsíců, minimálně v některých regionech. Již brzy se tak Google Mapy zase o kousek víc přiblíží populární službě Android Auto.

Láká vás představa spojení Google Asistent + Google Mapy?

Zdroj: XDA-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)