Google Mapy se předělávají: Přidala se sekce “Dojíždění” a nově si pustíte i hudbu

google mapy novinky nove funkce hudba

Google Mapy čekají po delší době větší novinky. Tou první je sekce “Dojíždění”, ve které se budou objevovat položky z momentálních sekcí “Autem” a “MHD”. Zároveň se integrují tři nejoblíbenější služby pro streamovanou hudbu. A to Spotify, Apple Music a Hudba Google Play. Nejsou to ale poslední novinky.

Google Mapy se zaměřuje na dojíždění a přidává se podpora pro hudbu

Na nové kartě “Dojíždění” se budou zobrazovat uživatelovy obvyklé trasy i s časovými odhady založenými na aktuálních podmínkách provozu. Pokud dojde k nějakému problému jako je uzavírka nebo třeba nehoda, tak vám Mapy nabídnou alternativní cestu. Zároveň se přidávají podrobnosti o zpoždění, pokud cestujete více prostředky, jako je metro, tramvaj atd.

Do budoucna se také chystá funkce toho, že přesně uvidíte, kde se autobusy a vlaky v reálném čase nachází. Tato funkce je pro některé vybrané uživatele zapnutá již nyní. My jsme se ji však na redakčních telefonech nedočkali. Další novinkou je integrace aplikací pro streamování hudby. To je určené hlavně pro to, když budete řídit se zapnutou navigací. Pro přepnutí hudby nebudete muset přepínat aplikace, ale bude stačit jednoduché gesto přímo v Google Mapách.

Trochu podivně se upozadil Apple Music a hlavně hudba Google Play, kde fungují jen základní funkce pro ovládání. Pokud ale používáte Spotify, tak si můžete přes Google Mapy rychle najít písničky, alba, podcasty i seznamy skladeb.

nova funkce google mapy

Nové funkce se postupně uvolňují. A to na straně serveru, takže se nedají aktivovat stáhnutím nové verze. Musíte počkat na to, až Google pro vás novinky uvolní. Určitě nám dejte vědět do komentářů, pokud nové funkce obdržíte.

Google Maps
Google Maps

Jak se vám novinky v Google Mapách líbí? Plánujete jejich využití?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)