Google Mapy zavádějí parádní novinku, kterou ocení zejména chodci

Google Mapy detaily ulic chodníků

Mapy od Googlu patří po právu mezi nejoblíbenější mobilní aplikace na světě. Poskytují parádní servis při hledání míst i navigaci k nim. Vždy je ale co zdokonalovat, což dokazuje i poslední novinka, kterou do tohoto nástroje začínají vývojáři zavádět. Google Mapy získávají ve své klasické “kreslené” podobě podrobnější detaily městských ulic, přilehlých chodníků a dalších komunikací. Jsou tím myšleny například zaznačené přechody pro chodce, chodníky, schody nebo šířky ulic a ostrůvky na nich. A to v přesném měřítku vůči ostatním objektům.

Google Maps
Google Maps

Americký gigant oznámil, že tyto velmi praktické informace, které pochopitelně ocení zejména chodci nebo lidé na vozíčku, momentálně testuje ve čtyřech světových metropolích. Jde o Londýn, New York, Tokyo a San Francisco. V těchto městech už nyní Google Mapy ukazují podrobnější detaily tamních ulic a chodníků.

Reálně to vypadá tak (podívejte se do galerie), že obyčejné spojovací čáry v mapě nahrazují reálné tvary komunikací a dalších prvků. Pro uživatele je tak snazší případně neznámé místo z hlediska prostoru odhadnout a cestu naplánovat. Nemusí přitom hned spouštět Street View, které by ale jinak samozřejmě také pomohlo.

Jak jste zatím spokojeni s pěší navigací v Google Mapách?

Zdroj: apolice, Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)