Je to tu. Google Mapy zobrazují výskyt Covid-19 v konkrétních oblastech

Google Mapy Covid-19 informace

Co už dlouhou dobu viselo ve vzduchu a mnozí uživatelé s tím v podstatě počítali, se stalo skutečností. Google Mapy začínají globálně zobrazovat informace o výskytu viru Covid-19 v konkrétních oblastech včetně počtu nakažených. Novinka bude fungovat jako samostatná mapová vrstva a do mobilních aplikací pro Android i iOS putuje v těchto hodinách. Zatím to nemáme úplně potvrzeno, nicméně statistiky by se měly s největší pravděpodobností týkat i České republiky. Nová vrstva “COVID-19 info” bude u jednotlivých územních celků ukazovat vývoj počtu nakažených za poslední týden. Současně zabarví oblast podle stoupajícího či klesajícího trendu.

Nová funkce je podle Googlu založená na datech z několika zdrojů v čele s ministerstvy, nemocnicemi a jinými úřady. V našem případě se zatím nová vrstva neobjevila, takže teď nemáme možnost posoudit, jak podrobná data jsou v aplikaci k ČR. Mělo by ale jít minimálně o číslo za celou republiku. V případě, že se Google dostane k údajům jednotlivých hygienických stanic, mohli bychom mít přehled i na úrovni krajů. Google Mapy v některých oblastech ukáží zmíněné informace ke Covid-19 dokonce až na úrovni měst či nemocnic. To u nás ale asi očekávat nemůžeme.

Google Maps
Google Maps

Funkce je každopádně určena všem 220 státům, které jsou v Mapách od Googlu evidovány. Jde tedy jen o to, jaká data budou pro jednotlivé státy dostupná. Pokud vás nyní napadla souvislost s českou aplikací eRouška, tak ta s tímto projektem data sdílet s největší pravděpodobností nebude. eRouška je založena na anonymním a hlavně dobrovolném dohledávání kontaktů nakažených lidí s jinými uživateli. Nová “COVID-19 info” bude pravděpodobně pracovat s daty od státní hygieny a ministerstev. Jakmile bude jasná přesná podoba funkce pro ČR, budeme článek aktualizovat. Nová vrstva by se měla v aplikacích objevit co nevidět, Google už ji začal v rámci aktualizace do Map posílat. O její dostupnosti ve webové verzí zatím nic nevíme.

Jak moc budete tato data v aplikaci sledovat?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)