Google Mapy obdržely novou funkci. Ukáže místa s bezbariérovým přístupem

Google Mapy bezbariérový přístup

Google na svém blogu představil novou funkci pro Google Mapy, jejímž smyslem je usnadnit lidem na vozíku plánování a návštěvu dosud neprobádaných míst. Prozatím je tato možnost dostupná pouze na území USA, Japonska, Austrálie a Velké Británie. Podle vyjádření amerického softwarového giganta by se však měla brzy rozšířit i do dalších států.

Google Maps
Google Maps

Google Mapy by se tak v budoucnu mohly stát užitečnou databází se všemi místy s bezbariérovým přístupem. To může vozíčkářům usnadnit cestování a ušetřit nepříjemnou zkušenost s nepřístupnými památkami či restauracemi v neznámé lokalitě. Obsažené informace pak vycházejí jednak z uživatelského průzkumu a jednak z nástroje „Moje firma“, kde mohou majitelé obchodů, restaurací a podobně zmínku o dostupnosti uvést.

Introducing Accessible Places on Google Maps

Introducing Accessible Places on Google Maps

Funkci Accessible Places (volně přeloženo jako Přístupná místa) je nutné nejprve zapnout v nastavení. Informace o bezbariérovém přístupu tak budou dostupné jen těm uživatelům, kteří je skutečně využijí. V praxi stačí vyhledat příslušné místo, například kavárny Praha, kde se již ve výpisu výsledků objeví ikona vozíku. Při zobrazení detailu v aplikaci pak budou údaje dále specifikovány z hlediska parkování či nájezdové rampy u vchodu. Objeví se tedy na stejném místě, jako dnes otevírací doba, kontakty nebo možnosti parkování.

Myslíte, že se nová funkce uchytí i u nás?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)