Aplikace Google Mapy dostávají nový vzhled pro navigování v autě

Google Mapy Android Auto navigační panel 2

Mobilní aplikace Google Mapy prochází další vizuální a funkční změnou. Při navigování v autě nabídne upravené prostředí, které bude obsahovat rychlé přepínání k hovorům, zprávám, ovládání hudby nebo hlasovému zadávání. Že vám to zní jako podoba Map v prostředí Android Auto? Máte naprostou pravdu, vlastně bude vypadat téměř na chlup stejně. Google se evidentně snaží vzhled Map z Android Auto převést i do samotné mobilní aplikace. Novinka tak potěší zejména ty, kteří mají starší vozidlo, ve kterém si toto prostředí nespustí. Nový navigační panel pro Google Mapy připomínající Android Auto se momentálně testuje.

V novém prostředí se ve spodní části obrazovky objevuje nová sekce. Jeden pruh je vymezený pro přehrávání medií (to je integrováno už od léta) a další obsahuje známý mikrofon Google Asistenta a tlačítko rozšířeného menu. V něm se nachází třeba ikona pro hovory, která ukrývá tři nejčastěji volaná a tři naposledy volaná čísla. Proklinout se ale dá i ke všem kontaktům. Pak je zde také tlačítko vedoucí ke zprávám, podcastům, hudebním službám a dalším aplikacím.

Google Maps - Navigate & Explore
Google Maps - Navigate & Explore

Celé nové prostředí pro aplikaci Google Mapy skutečně kopíruje navigační panel v Android Auto. Jediný významný rozdíl je ten, že logicky nejde přímo spustit Waze jako nástroj pro navigování.

Používáte víc samotné Mapy, nebo Android Auto?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)