TOPlist

Používáte Android Auto? Google Mapy dostávají parádní novinku, která zpřehlední navigaci

Mapy Google Android Auto
  • Google rozšiřuje zobrazení 3D budov v Mapách i na Android Auto
  • Novinka je však z nějakého důvodu k dispozici jen ve světlém režimu
  • Dočkají se ji i majitelé vozů se systémem Android Automotive

V lednu jsme vás informovali o nové možnosti zobrazování 3D budov při navigaci v aplikaci Mapy Google. V té době byla však novinka dostupná pouze hrstce uživatelů, nyní se šíří na většinu telefonů a zamířila také do infotainmentu Android Auto.

Web 9to5google jako první informoval o zobrazování budov ve třech rozměrech v Android Auto, funkce je navíc ve výchozím nastavení zapnutá a tak pokud vám z nějakého důvodu nebude vyhovovat, budete ji muset manuálně vypnout v Nastavení.

Redaktor Ben Schoon však dodává, že se 3D budovy zobrazují pouze ve světlém režimu, při zapnutí toho tmavého novinka bohužel nefunguje. Zatím není jasné, proč se tak Google rozhodl, je ale klidně možné, že ji v budoucnu povolí. Mimo Android Auto zamíří toto zobrazení také do automobilů s platformou Android Automotive. Těch je přitom stále více, nejnovějším přírůstkem do rodiny je druhá generace Porsche Macan.

Mapy Google
Mapy Google

Stále platí, že aktualizace probíhá na straně serveru a tak může nějakou dobu trvat, než bude nová funkce k dispozici všem uživatelům.

Líbí se vám zobrazení 3D budov v Mapách Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)