Vylepšený Google Lens povýší hledání věcí na novou úroveň

Google Lens vyhledávání doplňkový text

Máte rádi módu? Přírodu? Techniku? A používáte pro její zkoumání i Google Lens? Tento šikovný pomocník, poháněný umělou inteligencí a obrovskou zásobou dat pro strojové učení, je v tomto ohledu velmi užitečný. Pořídíte fotku, spustíte analýzu a v ideálním případě se hned dozvíte, jaký kus oblečení, nebo třeba i díl auta nebo rostlinu v přírodě jste zachytili. Mezi výsledky takového porovnávání se přitom objeví primárně věci, které jsou vyfocenému objektu nejpodobnější. U fotky trička se objeví samá trička a tak dále. Google ale svůj nástroj Lens nedávno celkem šikovně upravil tak, aby hledání věcí s podobnými vlastnostmi mohlo být efektivnější.

Google Lens
Google Lens

Ta kouzelná změna tkví v tom, že Google Lens nově umožní k běžnému vyhledávání podle obrázku přiřadit i doplňkový text. Ke snímku trička se zajímavým vzorem bude možné například připsat, že hledáte podobné ponožky. Po zadání příkazu typu “ukaž ponožky s tímto vzorem” vám tedy Lens neukáže jen výsledky související s oblečením na horní část těla. Pokud si tedy budete chtít třeba sladit outfit do jednoho stylu, může být Lens časem ten pravý parťák pro efektivní hledání.

Jak často vás k nákupu motivuje cizí oblečení?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)