TOPlist

Sláva! Google Lens konečně přináší tuhle dlouho žádanou možnost

Google Lens
  • Google Lens umožňuje vyhledávat pomocí obrázků nebo s nimi různě interagovat
  • Vývojáři konečně přidávají možnost, po které uživatelé dlouho toužili
  • Její zprovoznění sice není procházka růžovým sadem, ale stojí za to

Pomocí služby Google Lens můžete nejrůznějšími způsoby interagovat s obrázky, které pořídíte svým fotoaparátem (popřípadě i se snímky uloženými v galerii). Když například přijdete do restaurace v cizině a dostanete jídelní lístek v jazyce, kterému nerozumíte, není nic snazšího než otevřít Lens, namířit na něj a nechat si jej po stisknutí spouště přeložit. Příkladů, kdy se může aplikace hodit, je hned několik, a proto nám trošku uniká, z jakého důvodu dostala tuhle jednu skvělou možnost až nyní.

Google Lens dosud na rozdíl od fotoaparátu neuložilo pořízení fotografie do vašeho zařízení lokálně a pouze je odeslalo k „překousání“ na vzdálené servery. Pokud jste si tedy chtěli snímek zároveň uložit na později, museli jste jej nejdřív vyfotit přes aplikaci fotoaparátu a následně až nahrát do Lens, což je trošku zbytečná ztráta času. Vývojáři však nyní konečně zařídili automatické ukládání fotek do historie, takže se k obrázkům můžete kdykoliv vrátit.

Google Lens pes

K zálohovaným obrázkům lze přistoupit prostřednictvím panelu pro zobrazení aktivity v Google účtu (myactivity.google.com). Ještě předtím, než se vám ale budou pod aktivitou „Vyhledávali jste pomocí Google Lens“ ukazovat i samotné snímky, si musíte povolit funkci „Include Visual Search History“, a to v panelu „Aktivita na webu a v aplikacích“.

Google Lens
Google Lens

Já osobně ještě tuhle možnost k dispozici nemám, teprve se začíná k uživatelům rozšiřovat, ale v češtině by se mohla nazývat „Zahrnout historii vizuálního vyhledávání“. Pokud jste na tom stejně jako já a také si ji v nastavení zapnout nemůžete, nezoufejte. Během následujících týdnů už by měla být plně k dispozici.

Google Moje Aktivita

Jak jste si nejspíš sami všimli, přístup k uloženým obrázkům je trošku zdlouhavý proces a je škoda, že historie není k dispozici přímo v aplikaci Lens. Nicméně, lepší něco než nic a alespoň nehrozí, že snímky pořízené přes Lens ztratíte nadobro.

Používáte Google Lens?

Zdroje: 9to5Google, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)