Jazyky už se učit nemusíte. Překladač v Google Lens teď funguje i offline. Aplikace už má 500 milionů stažení

Google Lens offline překladač

Někdy neprávem opomíjená aplikace Google Lens teď dokáže pomocí rozšířené reality přeložit rychle všechny texty i offline. Umělá inteligence ve spojení s rozšířenou realitou dokáže skutečně užitečná kouzla. Přesto, že Google aplikaci nějak zvlášť nepropaguje, tak jejích výhod využívá už 500 milionů uživatelů. Jak si stáhnout češtinu a další jazyky do offline překladače v Google Lens?

Google Lens je jedna z těch aplikací o které tak často neslyšíme přitom skrývá skutečně užitečné funkce, které dokáží zjednodušit život. Jedna z nejužitečnějších funkcí Google Lens je bezesporu překladač. V reálném čase na displeji vašeho telefonu přeloží všechny texty, na které namíříte hledáček fotoaparátu. Překladač v Google Lens teď bude nově fungovat i offline. Ať už se jedná o navigační ceduli v cizí zemi nebo jídelní lístek v restauraci, tak s tím rozšířená realita v Google Lens dokáže pomoct. Tuto funkci často použijete právě v cizích zemích, a proto je podpora offline režimu velmi užitečná.

Jazyky pro offline překladač V Google Lens si lze stáhnout jednoduše. Otevřete aplikaci a přejeďte úplně do leva na záložku „přeložit“. V horní části displeje se bude vznášet tlačítko ve tvaru pilulky s názvem jazyka. Po kliknutí na toto tlačítko se dostanete do menu s volbou jazyků. Malá šipka u názvu jazyka značí, že tento jazyk už je možné stáhnout pro použití offline. Například stažení češtiny zabere v telefonu 42 MB prostoru.

Google Lens toho ale dokáže mnohem víc. Například pomůže s kopírováním textu z papíru do telefonu, řeší matematické příklady nebo dokáže pomoct při nákupech s nalezením zboží na internetu. Pro fungování offline překladače je zapotřebí mít v telefonu i nejnovější verzi aplikace Google.

Google Lens
Google Lens
Google Translate
Google Translate
Google
Google

Translate with Google Lens

Translate with Google Lens

Save Time with Google Lens

Save Time with Google Lens

 

Jak často využijete offline překladač v Google Lens?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)