Rozpoznávání objektů Google Lens má nový design i funkce

google lens novy design funkce

Služba pro rozpoznávání objektů Google Lens má zbrusu nové uživatelské prostředí. Nově se rozděluje do pěti různých kategorií, které můžete zvolit. Podle Googlu to zvyšuje přesnost rozpoznání. Novinka je nejprve dostupná na Google Pixel telefony, později se dostane i na další zařízení jiných výrobců.

Rozpoznávání objektů Google má nové režimy pro nákup a jídla

V novém designu si všimnete na spodní straně hned pěti tlačítek, které jsou určeny k přesnějšímu určení objektu. Hlavní je stále auto, nově ale můžete přepnout na text, překlad, nakupování či jídla. Sekce text slouží k rychlému kopírování textu do digitální podoby, překlad funguje podobně, analyzuje se text a rovnou nabízí překlad.

Režim nakupování se hodí do obchodů, protože pomocí něj můžete rychle naskenovat čárové kódy, nebo rovnou logo či samotný produkt. Google se je podle těchto indícií zkusí najít na internetu a nabídnout užitečné informace jako cenu v eshopech, recenze apod. Poslední část jídlo nabízí skenování jídelního lístku, následně si můžete zobrazit ingredience, nechat si vybrat jídlo podle hodnocení lidí atd.

V neposlední řadě se dostalo na funkci, kdy můžete vybrat, aby se na obrazovce telefonu braly informace do rozpoznávání objektů Google Lens pouze z vybrané části, což opět zlepšuje přesnost vyhledávání.

Google Lens
Google Lens

Používáte službu Google Lens?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)