Google dost nepříjemně mění systém synchronizace kontaktů

Google účet kontakty synchronizace Android vypnutí

Patrně největším benefitem využívání Google účtu v mobilních telefonech, aplikacích a službách je téměř neustálá synchronizace dat napříč zařízeními. Zvykli jsme si například na to, že když v Android telefonu uložíme k účtu kontakty, budou pak k dispozici nejen v daném zařízení, ale třeba i na počítači v Gmailu nebo v tabletu pro případ volání. Ironií je, že Google nyní sáhl na úplný základ tohoto ukládání. Kontakty mohou nově z telefonu jednoduše zmizet přepnutím jednoho tlačítka v nastavení.

Google se rozhodl, že v zařízeních se nebudou synchronizovaná čísla a další údaje zobrazovat, pokud synchronizaci vypneme. Zatímco doposud nemělo vypnutí či zapnutí této funkce na seznam kontaktů žádný vliv, nově může prakticky zmizet úplně celý. “Vypnutím synchronizace kontaktů nyní odstraníte dříve synchronizované kontakty z telefonu se systémem Android,” píšou vývojáři na stránce ke květnovému balíku Google System Updates.

V případě vypnutí synchronizace zůstanou data na serverech, nicméně nezobrazí se přímo v telefonu, tabletu či jiném Android zařízení, kde byla záloha vypnuta. Záměrem je patrně snaha umožnit rychlé a hromadné odstranění kontaktů, k čemuž bylo dříve potřeba úplně vymazat Google účet. Dá se ale předpokládat, že toto nové nastavení může udělat mnohem více škody než užitku. Méně zkušeným uživatelům třeba stačí neopatrně vypnout synchronizaci a najednou budou mít strach o své nastřádané kontakty. Ale budou i jiné případy, kdy toto nepřijde úplně vhod.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co si o této změně myslíte?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)