TOPlist

Poznámková aplikace Google Keep dostává parádní widget

Google Keep nový wiget samostatná poznámka

Populární aplikace Google Keep, která na pár klepnutí pohodlně nabízí klasické testové poznámky, zaškrtávací seznamy či nákresy, se bude nově používat ještě snadněji. A to těm uživatelům, kteří ve svém Android mobilu či tabletu rádi používají widgety. Keep v těchto dnech dostává jeden nový, který se chová jako jedna interaktivní konkrétní poznámka na ploše.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

„Díky této nové funkci můžete poznámku nebo seznam „připnout“ na domovskou obrazovku a upravovat je v aplikaci Keep jediným klepnutím. Seznamy umožňují přepínat zaškrtávací políčka přímo na poznámce, aniž byste museli otevírat aplikaci. Vaše poznámky a seznamy budou také odrážet všechny barvy pozadí a připomenutí přítomné v aplikaci Keep. A nakonec se v dolní části poznámky zobrazí ikona spolupracovníka, která označuje, zda se jedná o sdílenou poznámku mezi dvěma nebo více lidmi,“ popisuje nový widget Google na svém blogu.

Google Keep nový wiget samostatná poznámka ukázka

Vývojáři tuto novinku začali vypouštět „do světa“ 2. března a týkat se bude uživatelů balíků Google Workspace a G Suite včetně běžných majitelů Google účtů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

My zatím nový widget nemáme. Co vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)