TOPlist

Tohle je o dost lepší. Google Keep mění vzhled na tabletech

Google Keep tablety vzhled redesign dva sloupce

Po zářijových slibech a prvních ukázkách začíná Google konečně vydávat vzhledově i funkčně přepracovanou aplikaci Keep pro tablety. Zásadní a velmi vítanou změnou je rozdělení obrazovky na dvě části pro multitasking, díky čemuž je možné mnohem přehledněji a pohodlněji pracovat jak s menu, tak se samotnými poznámkami.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Dvousloupcové zobrazení umožňuje mít vlevo seznam (nebo mřížku) poznámek, zatímco vpravo se současně zobrazuje jedna konkrétní poznámka. Dříve se poznámky otevíraly jako překryvná vrstva nad veškerým ostatním obsahem, což bylo na tabletech často zbytečné a nepraktické.

Šikovné je, že toto zobrazení není pevné. Mezi celoobrazovkovým a rozděleným režimem se dá přepínat nově přidanou dojitou šipkou, která se nachází vpravo nahoře u profilové fotky. Uživatel tak má na výběr, které zobrazení mu zrovna vyhovuje víc. Podobná funkce by se určitě osvědčila i ve webové variantě Keepu. Redesignované poznámky od Googlu byly objeveny u verze 5.22.452.00.90 a přiložené snímky pocházejí z tabletu Galaxy Tab S8 s Androidem 13.

Který vzhled vám bude vyhovovat víc?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)