Google nabídne informace o vaší zásilce přímo ve vyhledávání

vyhledávání zásilek na Google

Taky patříte mezi ty, kteří si něco objednají a pak prostřednictvím čísla zásilky netrpělivě sledují, kdy jim zboží konečně dorazí? I pokud nepatříte mezi nedočkavce, s touto možností jste se jistě už setkali. Nabízí ji dopravci pro balíky ze zahraničních e-shopů, ale i běžné české zásilkové služby včetně České pošty. Google se nyní rozhodl usnadnit přístup k informacím o balících přímo prostřednictvím svého vyhledávače. Svůj nástroj k tomuto účelu nastavil a vyzývá dopravce a další autory trackovacích kódů k implementaci. Vyhledávání zásilek na Google by mělo do budoucna přinést informace o balíku přímo na stránce s výsledky, aniž by musel uživatel vejít na web zásilkové služby.

“Lidé často zadávají do Google vyhledávače číslo zásilky a hledají termín doručení. Aby to bylo jednodušší, vytvořili jsme novou funkci pro trackování zásilek, která zásilkovým společnostem umožní zobrazovat informace o balíku přímo ve výsledcích vyhledávání,” popisuje Google na svém webmasters blogu. Prostředí pro tuto implementaci nese název Early Adopters Program a je dostupné ve všech zemích. Společnosti, které s čísly a kódy zásilek pracují a chtějí tuto novou možnost svým zákazníkům poskytnout, se do něj jen musejí zapojit.

vyhledávání zásilek na Google screen

Zvláště pro ty, kteří často objednávají zboží z Asie v jednotlivých zásilkách, půjde jistě o vítanou změnu. Doposud funguje vyhledávání zásilek na Google tak, že nalezenou shodu vyhledávač nabídne jako odkaz na web s trackováním kódu. Zejména při vyhledávání na mobilním telefonu to ušetří hromadu času a také nervů, jelikož někteří dopravci nemají své weby pro smartphony dobře uzpůsobené.

Bude se vám tato novinka hodit?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)