Google chce zpřístupnit iMessage i pro Android, tlačí na EU

Google chce zpřístupnit iMessage všem
  • Google usiluje, aby služba iMessage na posílání zpráv byla přístupná všem
  • Toto úsilí trvá už několik let, nyní se společnost obrací na EU
  • Firma doufá, že se dočká kladných výsledků, stejně jako v záměru sjednotit nabíjecí porty

V úsilí prolomit exkluzivitu iMessage společnosti Apple vstupuje Google na evropskou scénu s novou strategií. Spojuje síly s vedoucími evropskými mobilními operátory, aby využil zákon EU o digitálním trhu k dosažení změny. Tento zákon klade pravidla pro firmy jako je Apple, aby neupřednostňovali své vlastní služby nad ostatními a zpřístupnili je širší veřejnosti.

iMessage je služba pro posílání zpráv od společnosti Apple, která umožňuje uživatelům iPhonů, iPadů a Maců posílat zprávy, fotografie, videa a další média přes internet. Pokud bude Evropská komise souhlasit s argumenty Googlu a podepsaných operátorů, může se stát, že by uživatelé iOS a Androidu mohli lépe komunikovat. To by mohlo vyřešit dlouholetý problém a přinést uživatelům v EU lepší, bezpečnější a univerzálnější způsob komunikace. Rozhodnutí se očekává v únoru 2024 a může mít zásadní dopad na to, jak bude iMessage fungovat a jak bude muset Apple reagovat na požadavky interoperability v rámci EU.

Pokud bude úsilí Evropské komise proti Applu úspěšné, můžeme se dočkat dalších změn. Ty by následovaly po nedávné reakci na zákon EU, kdy zavedla USB-C porty na svých nejnovějších iPhonech 15 namísto původních nabíječek Lightning. Tento krok je součástí širšího trendu, kdy legislativa EU směřuje k jednotnosti nabíjecích portů pro mobilní zařízení do konce roku 2024.

Využili byste službu iMessage?

Zdroj: engadget

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)