Aplikace Google Home má další fajn funkci, která nám zjednoduší život

Google Home osvětlení oblíbené
  • Aplikace Google Home prošla v květnu velkým redesignem
  • Google na ní ale dále pracuje a přináší užitečnou vychytávku do sekce Oblíbené

Nová verze aplikace Google Home se začala šířit v květnu letošního roku. To ale neznamená, že by Google usnul na vavřínech a odložil ji na druhou kolej, právě naopak. Navzdory modernějšímu vzhledu ve srovnání s předchozí verzí existují oblasti, které zaslouží vylepšení.

Sekce Oblíbené byla poprvé přidána v rámci redesignu a přináší výrazné zjednodušení rychlého přístupu k oblíbeným chytrým zařízením a osvětlení ve vaší domácnosti. Problém nastává v případě, kdy chcete jednoduše chce zapnout/vypnout všechna světla v dané místnosti. V současné době je situace taková, že musíte přejít do sekce Zařízení a vybrat konkrétní světla v místnosti, která chcete ovládat, nebo klepnout na zkratku Osvětlení v horní části záložky Oblíbené. To se ale brzy změní a Google nám ušetří minimálně jedno klepnutí.

Nově bude možné ovládat osvětlení v místnosti v sekci Oblíbené. O novince informoval produktový ředitel služby Google Home Anish Kattukaran na svém Twitteru. Osvětlení může sloužit jako zástupce jednotlivých světel, dlouhým stiskem se pak dostanete do rozhraní, ze kterého budete mít přístup ke všem světlům v dané místnosti. Na kartu oblíbené si tak můžete přidat buď jednotlivá světla, nebo rovnou celou místnost, což je fajn prvek.

Google Home
Google Home
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Oceníte tuto změnu v Google Home aplikaci?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)