Aplikace Google Home se naučila ovládat další část domu

Google Home garážová vrata ovládání otevírání zavírání novinka

Rozsvěcí a zhasíná světla, spouští reproduktory či televize, posílá do práce robotické vysavače nebo ukazuje náhledy z bezpečnostních kamer. To je výběr jen zlomku schopností, které má systém Google Home a stejnojmenná mobilní aplikace. V posledních týdnech a měsících se vývojáři snaží seznam funkcí příjemně rozšiřovat, čehož důkazem je třeba širší podpora právě pro náhledy kamer nebo nové prostředí na webu a v systému Wear OS. Po krátké pauze přichází další vylepšení. Google Home už umí otevírat i garážová vrata.

Google Home
Google Home

Mimo jiné na sociální síť Reddit se uživatelé aplikace zmiňují, že jim nově nabízí velký virtuální přepínač pro otevírání a zavírání vrat, který je napojený na chytré ovládání různých značek. Toto téma není pro Google Home úplně cizí, ale doposud uměla služba o stavu vrat pouze informovat.

Google Home aplikace garážová vrata ovládání otevírání zavírání

Na sítích zatím padly zmínky, že toto mobilní ovládání funguje napřímo například u značek jako Tailwind, Nexx, Wyze nebo Meross. Přesný seznam podporovaných zařízení zatím neznáme. Nutno podotknout, že jiná komplexnější řešení mohla fungovat již dříve. U značek, které zatím tuto možnost nemají, se dá případně použít Google Asistent.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik věcí máte doma napojených na Google Home?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)