Lepší povídání s Androidem. Google uvedl tři hlasové novinky

Google hlasové novinky Pixel 7

V rámci představení telefonů řady Pixel 7 uvedla společnost Google také trojici zajímavých funkcí, které se týkají hlasového zadávání. V tuto chvíli jsou dostupné exkluzivně pro telefony ze zmíněné série, nicméně po některém z budoucích “Feature Drop” je nejspíš můžeme očekávat i u dalších Pixel modelů a snad i v dalších Android mobilech. Pojďme se každopádně podívat, o jaké funkce jde…

Pokročilejší Navigace v hlasových nabídkách (Direct my call)

Google hlasové novinky Pixel 7 navigace v hlasových nabídkách

V rámci standardní aplikace Telefon mají majitelé telefonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro možnost vidět očíslované položky z automatů na infolinkách, aniž by byly vysloveny. Aplikace by měla být schopná vypsat nabídku ještě před vyjmenováním jednotlivých voleb, díky čemuž je možné ušetřit spoustu času a nervů. Běžná Navigace v hlasových nabídkách je jinak ve své klasické podobě dostupná i v Pixelu 3a.

Asistent umí při diktování zpráv doporučit emoji

Google hlasové novinky Pixel 7 doporučování emoji

Uživatelé, kteří jsou zvyklí například zprávy diktovat a posílat hlasem, dostanou novou vychytávku spojenou s emoji. Různé podoby “smajlíků” dokáže Google Asistent při diktování doporučit a uživatel je může hlasem hned poslat či listovat mezi nimi.

Přepis audio zpráv

Google hlasové novinky Pixel 7 přepis audio zprávy

Někteří lidé si zvykli v rámci chatování posílat audio zprávy namísto klasických textů. Tímto způsobem se dá ušetřit dost času a v některých případech je tato forma komunikace i bezpečnější. Jelikož ale současně existují i situace, kdy hlasitý poslech není pohodlný či možný, bylo by naopak fajn, kdyby šla audio zpráva převést na text. A to přesně nyní umí chatovací aplikace Google Zprávy.

Která z těchto novinek vás nejvíc zaujala?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)