Vývojáři si nyní mohou koupit Google Glass Enterprise Edition 2. Co to znamená?

google glass enterprise edition 2

Původní edice Google Glass Explorer Edition byla představena na konferenci Google I/O již v roce 2013, tedy téměř před sedmi lety. Zatímco tento model nikdy nebyl cílen na spotřebitele, stal se výchozím bodem pro Google Glass Enterprise Edition. Společnosti očividně plány vycházejí, jelikož v minulém roce představila druhou generaci, která je nyní dostupná pro širší spektrum vývojářů.

Enterprise Edition 2 byla zpočátku dostupná pouze autorizovaným partnerům, kteří se aktivně podílejí na vývoji. Toto omezení nyní Google ruší a tak se tyto zajímavé brýle dostanou do rukou i “obyčejným” vývojářům. Stále se však nejedná o krok, kdy by se Google rozhodl o zavedení tohoto produktu na trh pro normální uživatele. Google si dal za cíl zpřístupnit brýle vývojářům a společnostem, a umožňuje jim tak vytvořit vlastní software, nespoléhá se tak pouze na vybrané partnery.

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Tento krok by mohl celý projekt posunout na novou úroveň, jelikož nyní na softwaru pro tyto brýle mohou pracovat i společnosti s menším rozpočtem. Google navíc zpřístupnil několik open source aplikací a ukázal několik kódů, aby se vývojářům lépe začínalo. Ty ukazují některé postupy, které společnost vyvinula ještě před dobou, než vyšel původni GDK.

Líbí se vám projekt Google Glass?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)