Google Glass 3.0 – lepší výkon, vyšší výdrž a mnoho dalších novinek

Google Glass ico Glass

Jen několik hodin před oficiálním začátkem akce Google I/O byla představena vylepšená verze chytrých brýlí Google Glass. Ta přináší mnoho zajímavých novinek a také hardwarových vylepšení. Zajímá vás, čeho se možná již velmi brzy dočkáme?

Google_glass

Chytré brýle se po aktualizaci na systém Android 4.4 KitKat mnohdy potýkají se sníženým výkonem či zahříváním. To by měla vyřešit právě poslední hardwarová aktualizace. Nově dostanou brýle místo 1GB paměti RAM rovnou 2 GB a zvýšena byla také kapacita baterie. Google slibuje, že se celková výdrž na jedno nabytí zvýší až o 20 procent a celkový výkon při vyhledávání až o 10 procent. Samozřejmostí je také plynulejší chod celého prostředí.

Další novinkou jsou vylepšené karty Google Now – nyní budete moci například jednoduše zjistit, kde jste zaparkovali vaše auto. Nová aktualizace jistě potěší i mobilní fotografy. Do seznamu podporovaných hlasových příkazů byl přidán “OK Glass – show the viewfinder”. Tento příkaz vám otevře okno, ve kterém uvidíte živý náhled fotoaparátu, a dalším hlasovým příkazem poté budete moci fotografovat. Již tak nebudete muset pořizovat fotografie naslepo.

Nová verze Google Glass není dostupná pro bezplatnou výměnu současnému Explorers programu. Znamená to, že se pomalu blíží jeho konec a brýle půjdou do oficiálního veřejného prodeje? Více se dozvíme již velmi brzy, proto s námi nezapomeňte sledovat akci Google I/O.

Líbí se vám nová aktualizace Google Glass?

Zdroj: Cult of Android.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)