Menu

Google Glass 3.0 – lepší výkon, vyšší výdrž a mnoho dalších novinek

Jen několik hodin před oficiálním začátkem akce Google I/O byla představena vylepšená verze chytrých brýlí Google Glass. Ta přináší mnoho zajímavých novinek a také hardwarových vylepšení. Zajímá vás, čeho se možná již velmi brzy dočkáme?

Google_glass

Chytré brýle se po aktualizaci na systém Android 4.4 KitKat mnohdy potýkají se sníženým výkonem či zahříváním. To by měla vyřešit právě poslední hardwarová aktualizace. Nově dostanou brýle místo 1GB paměti RAM rovnou 2 GB a zvýšena byla také kapacita baterie. Google slibuje, že se celková výdrž na jedno nabytí zvýší až o 20 procent a celkový výkon při vyhledávání až o 10 procent. Samozřejmostí je také plynulejší chod celého prostředí.

Další novinkou jsou vylepšené karty Google Now – nyní budete moci například jednoduše zjistit, kde jste zaparkovali vaše auto. Nová aktualizace jistě potěší i mobilní fotografy. Do seznamu podporovaných hlasových příkazů byl přidán “OK Glass – show the viewfinder”. Tento příkaz vám otevře okno, ve kterém uvidíte živý náhled fotoaparátu, a dalším hlasovým příkazem poté budete moci fotografovat. Již tak nebudete muset pořizovat fotografie naslepo.

Nová verze Google Glass není dostupná pro bezplatnou výměnu současnému Explorers programu. Znamená to, že se pomalu blíží jeho konec a brýle půjdou do oficiálního veřejného prodeje? Více se dozvíme již velmi brzy, proto s námi nezapomeňte sledovat akci Google I/O.

Líbí se vám nová aktualizace Google Glass?

Zdroj: Cult of Android.

 

Komentáře

ProFoxCz

z aplikace
25.6.2014 16:13

A tato verze je uz take prodavana mimo ameriku?

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
25.6.2014 16:17

Tato verze byla představena pred hodinou. Tipuji, ze se nikde zatim neprodává.

Anonym354

Anonym354

z aplikace
26.6.2014 6:36

Výdrž na jedno “nabytí”? Opravdu?

VonBuchenwald

vonBuchenwald 0

z aplikace
26.6.2014 14:37

No, jednou je nabydeš a už asi zůstanou nabyté. Nikdo Ti je nevezme. Nebo zůstanou přímo nabité? :-D To by nám měli asi objasnit redaktoři jak to mysleli. Anebo se naučit česky, a pak nemusí nic vysvětlovat

Tester0126

Tester0126 0

26.6.2014 16:11

Anonym354: Nevim, proč každej řeší překlepy…. V Americe to neřeší, tam jim jde o to, aby pochopil jeden druhého. Jaj boha – buzerace za malinkatou hrubku? I kdyby tam bylo napsaný plin tak to může bejt všem jedno, hlaví je, že chápeš, že to vydrží na jedno nabití ;-) ;-) ;-) ;-)

jaryn

jaryn

27.6.2014 8:04

“Chytré brýle se po aktualizaci na systém Android 4.4 KitKat mnohdy potýkají se sníženým výkonem či zahříváním. To by měla vyřešit právě poslední hardwarová aktualizace. Nově dostanou brýle místo 1GB paměti RAM rovnou 2 GB”

kdepak jsou ty reci o optimalizaci i na 512MB RAM ? Zacinam mit dojem ze verze na 512RAM jsou prudce orezane a ty plnotucne naopak jsou nacpane az k prasknuti novymi …

Kuba

Kuba

28.6.2014 9:31

Uz se vi, kdy by mohly jit do prodeje pro koncove spotrebitele?

RSS (komentáře k článku)