Google aplikace se 100 miliony stažení mění název i logo

Google Galerie Go změna názvu aplikace

Aplikace od Googlu, které nesou označení “Go”, reprezentují škálu mobilních nástrojů, které jsou buď určeny pro slabší přístroje, nebo slibují jednodušší funkce či ovládání. Mezi takové aplikace patří například Google Maps Go nebo třeba Google Go pro jednodušší vyhledávání s méně vychytávkami. Donedávna do této kategorie patřila také Galerie Go, odlehčená verze Fotek Google, která ale aktuálně svou identitu mění. A není úplně jasné, jakým směrem.

Gallery
Gallery

Jednoduchý nástroj, který je určen pro off-line uchovávání a třídění fotek, funguje od roku 2019 a nastřádal přes 100 milionů instalací, přišel s poslední aktualizací o zmíněné označení “Go”. A to jak z názvu, tak i z ikony a popisu v Obchodě Google Play. I z nezměněné URL adresy je znát, že jde vlastně původně o “Google Photos Go”.

Google Galerie Go aplikace změna názvu

Několik aplikací již tuto odlehčenou kategorii opustilo, přičemž byly buď ukončeny, nebo naopak povýšeny na standardního mobilního pomocníka bez známek toho, že jde o ořezanější verzi jiného nástroje. V tuto chvíli je tajemstvím, co Google se svou Galerií zamýšlí a jak bude do budoucna fungovat. Změny nasvědčují tomu, že další plány opravdu existují a Galerie by měla zatím přežít.

Kolik máte v mobilu Google “Go” aplikací?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)