Google spouští v ČR a SR předpověď povodní. Umí varovat až 7 dní dopředu

Google Flood Hub předpověď povodní povodně záplavy varování ČR SR

Společnost Google oficiálně zavádí na území Česka a Slovenska velmi důležitý bezpečnostní prvek. Nemá za úkol chránit telefony či účty, ale rovnou celý majetek či dokonce životy. Jde o předpověď povodní z platformy Flood Hub, která nově sdružuje sledované říční body i z ČR a SR. Povodňovou situaci u nás sleduje Flood Hub na celkem 17 místech, dva z nich už jsou za hranicemi České republiky. Služba umí varovat před pravděpodobnými povodněmi až 7 dní předem.

Google Flood Hub předpověď povodní Evropa ČR SR

“Všichni zájemci najdou informace o vývoji stavu vody za uplynulých několik dní a předpověď až na sedm dní dopředu právě na Flood Hub. Mohou se tak předem na povodně připravit a přijmout potřebná opatření. Umělá inteligence zpracovává různé veřejně dostupné zdroje dat, jako jsou předpovědi počasí a satelitní snímky. Technologie kombinuje dva modely: hydrologický model, který předpovídá množství vody tekoucí v řece, a inundační model, který předpovídá, jaké oblasti budou zasaženy a jak hluboká bude voda,” popisuje Google v tiskové zprávě.

What is the Google FloodHub?

What is the Google FloodHub?

V roce 2018 Google zahájil předpovídání povodní v Indii a rozšířil je do Bangladéše, aby pomohl bojovat s katastrofálními škodami způsobenými každoročními povodněmi. Díky pokrokům v globálních předpovědních modelech postavených na AI a strojovém učení firma v roce 2022 rozšířila svou technologii do dalších 18 zemí a nyní přidává dalších 80 zemí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik jste osobně zažili povodní v ČR?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)