TOPlist

Správce souborů Google Files dostal tmavý režim. Víme, jak ho aktivovat

Google Files - tmavý režim

Google nezahálí a uzpůsobuje prostředí stále více aplikací pro očekávaný Android Q, u něhož bude jednou z hlavních novinek právě tmavý režim. Pro ten Google nově uzpůsobil i oblíbeného správce souborů Files, pro něhož už si můžete dark mode stáhnout. Přidá se tak do rodiny Google kalendáře nebo internetového prohlížeče Chrome.

Stáhněte si tmavý režim Files už teď

Protože je většina aplikací s tmavým režimem teprve v testování, není tomu jinak ani u Files. Jakmile si z Google Storu stáhnete aktuální verzi a odsouhlasíte zařazení do testovacího programu, měli byste dostat možnost změny prostředí. Pokud se tak nestane (může to chvíli trvat) a vy nechcete čekat, je beta verze Files v1.0.252205711 dostupná například na APK Mirror, kam byla nahrána včera. Jakmile ji nainstalujete, můžete si tmavý režim Files aktivovat přímo v nastavení aplikace.

Files by Google
Files by Google

Podle screenshotů je vidět, že není temný režim Files zcela dokonalý, ale to není snad žádná beta. Vypadá hezky, levé horní menu ale trochu splývá s pozadím, a některé barvy by mohly být více kontrastní. Žádné zásadní nedostatky dark mode Files, zdá se, nemá, takže se jedná spíše o vyladění maličkostí.

Správce souborů Files od Googlu je pouze další z několika desítek již předělaných aplikací. Ty jsou v tmavém režimu příjemnější pro oči, a vedle toho šetří i baterii u telefonů s OLED displejem.

Líbí se vám tmavý režim Files?

Zdroj: androidpolice.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)