Fast Share je AirDrop od Google, jak bude fungovat?

Google FastShare

Funkce AirDrop od Apple je jedna ze skvělých věcí na ekosystému Apple. Ve zkratce se pod ní skrývá jednoduché a rychlé sdílení souborů mezi Apple zařízeními. Nyní to bude možné i na Android mobilech pomocí Google Fast Share.

Jak funguje Apple AirDrop?

Funkce AirDrop je chytré označení pro prosté posílání souborů pomocí Bluetooth a nebo Wifi. Zařízení vždy vybere tu rychlejší dostupnou variantu. Zaslání souboru pak vypadá tak, že si například vyberete fotky z dovolené, zvolíte Sdílet a iPhone, iPad nebo Mac automaticky nabídne viditelná zařízení v okolí. Ano, vaše myšlenky jsou správné, vypadá to jako zasílání přes Bluetooth, jak jsme znali v minulosti. Jen je tohle v rámci ekosystému Apple a rychlost je mnohem vyšší než před lety.

Fast Share nahrazuje Android Beam

Podobně jako AirDrop fungoval Android Beam, jenže nevyužíval Bluetooth nebo Wifi, ale NFC. Problémem je už princip fungování NFC – funguje jen na velmi krátkou vzdálenost a přenos větších souborů byl tak otrava, protože telefony musely být vedle nebo dokonce na sobě. Fast Share bude využívat Bluetooth a Wifi a to velmi chytrým způsobem. Prvně se zařízení připojí skrz BT a vytvoří si komunikační protokol, přenos dat následně proběhne pomocí Wifi, což zaručí dobrou stabilitu a hlavně slušnou rychlost. Na Google Fast Share se můžeme těšit v systému Android Q.

Co říkáte na Google Fast Share?

Zdroj: xda-developers.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)