Google po fiasku s močícím Androidem pozastavuje editor mapových podkladů

curajici_android_ico

Před třemi týdny jeden vychytralý uživatel skrze editor Map Maker postupně vložil do Map Google maskota Androida, močícího na nakousnuté jablko – logo konkurenční společnosti Apple – čímž vyvolal velké pozdvižení (viz aktualita V Google Mapách se nachází vtipné logo směřované Applu).

Maskot Androidu močí na logo Apple Maskot Androidu močí na logo Apple

Poté, co se vysvětlilo, že tento výjev není dílem Googlu, ale externího přispěvatele, se vyhledávací gigant omluvil a celé dílko odstranil. Ačkoli většina uživatelů považovala toto jednání za dětinské a nevhodné, zaznamenal automatický schvalovací mechanismus aplikace Map Maker rostoucí počet podobných pokusů. Počet požadavků gradoval tak rychle, že Google automatické schvalování pozastavil do doby, než najde způsob, jak předcházet podobným incidentům.

Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan

Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan k tomu uvedla: “Jak někteří z vás vědí, zachytili jsme v posledních měsících rostoucí počet spamových útoků na Mapy Google. Nejnovější incident byl obzvláště znepokojující a nešťastný – uživatel naší komunity se rozhodl mapy využít ve velkém měřítku k žertu. V důsledku toho jsme po celém světě pozastavili automatické schvalování, dokud nepřijdeme na způsob, jak přidat inteligentnější mechanismy, které by zabránily takovým incidentům. Všechny úpravy map v současné době prochází manuálním schvalovacím procesem.”

Ruční schvalování ovšem není tak rychlé a požadavků na úpravy je více, než editoři zvládnou zpracovat, proto počínaje dneškem bude aplikace Map Maker dočasně pozastavena. “I když je to velmi těžké rozhodnutí v krátkém termínu, myslíme si, že to pomůže k rychlejšímu vyřešení situace. Věříme, že je to správný krok, který našim uživatelům, upravujícím mapy, umožní dostat provedené změny na web tak rychle, jak byli zvyklí.” uvedla Kanakarajan. Opětovné spuštění lze očekávat v momentě, kdy Google zvládne odpovídajícím způsobem reagovat na možné zneužívání tohoto nástroje.

Počínaje dneškem bude editor Map Maker dočasně pozastaven Počínaje dneškem bude editor Map Maker dočasně pozastaven

Zdroje: Android Authority, Android Central, Produktové fórum Google, The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)