Menu

Google po fiasku s močícím Androidem pozastavuje editor mapových podkladů

Před třemi týdny jeden vychytralý uživatel skrze editor Map Maker postupně vložil do Map Google maskota Androida, močícího na nakousnuté jablko – logo konkurenční společnosti Apple – čímž vyvolal velké pozdvižení (viz aktualita V Google Mapách se nachází vtipné logo směřované Applu).

Maskot Androidu močí na logo Apple

Maskot Androidu močí na logo Apple

Poté, co se vysvětlilo, že tento výjev není dílem Googlu, ale externího přispěvatele, se vyhledávací gigant omluvil a celé dílko odstranil. Ačkoli většina uživatelů považovala toto jednání za dětinské a nevhodné, zaznamenal automatický schvalovací mechanismus aplikace Map Maker rostoucí počet podobných pokusů. Počet požadavků gradoval tak rychle, že Google automatické schvalování pozastavil do doby, než najde způsob, jak předcházet podobným incidentům.

Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan

Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan

Produktová manažerka Map Google Pavithra Kanakarajan k tomu uvedla: “Jak někteří z vás vědí, zachytili jsme v posledních měsících rostoucí počet spamových útoků na Mapy Google. Nejnovější incident byl obzvláště znepokojující a nešťastný – uživatel naší komunity se rozhodl mapy využít ve velkém měřítku k žertu. V důsledku toho jsme po celém světě pozastavili automatické schvalování, dokud nepřijdeme na způsob, jak přidat inteligentnější mechanismy, které by zabránily takovým incidentům. Všechny úpravy map v současné době prochází manuálním schvalovacím procesem.”

Ruční schvalování ovšem není tak rychlé a požadavků na úpravy je více, než editoři zvládnou zpracovat, proto počínaje dneškem bude aplikace Map Maker dočasně pozastavena. “I když je to velmi těžké rozhodnutí v krátkém termínu, myslíme si, že to pomůže k rychlejšímu vyřešení situace. Věříme, že je to správný krok, který našim uživatelům, upravujícím mapy, umožní dostat provedené změny na web tak rychle, jak byli zvyklí.” uvedla Kanakarajan. Opětovné spuštění lze očekávat v momentě, kdy Google zvládne odpovídajícím způsobem reagovat na možné zneužívání tohoto nástroje.

Počínaje dneškem bude editor Map Maker dočasně pozastaven

Počínaje dneškem bude editor Map Maker dočasně pozastaven

Zdroje: Android Authority, Android Central, Produktové fórum Google, The Verge.

 

Komentáře

uni

uni

12.5.2015 8:23

Zajímavé, že v odkazovaném úvodním článku o močícím Android není o onom vysvětlení ani písmenko a nadále tak vyznívá, že se jedná o aktivitu Google. Kde je problém?

D

D

12.5.2015 9:17

Určite to nebola aktivita Googlu. Je to vlastnosť Map Makeru, stačí aby používateľ mal dostatočne vysoký trust level (ten rastie s počtom schválených príspevkov do máp) a potom bez schválenia môže vytvoriť aj takéto niečo.
Podobný problém bol napr. aj s ukrajinskými editormi, ktorí mapu posiali svojimi znakmi.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

12.5.2015 23:36

Jako společnost máme díky stovkám fotek (včetně sférických) také onu možnost, avšak v ČR je to pozastaveno již delší dobu :-/ Přitom, čistě pro zajímavost, byla tato funkce na našem území jako jedna z prvních.

RSS (komentáře k článku)