Google představil novou verzi Google Earth. Co přináší nového?

Google Earth

Jak jsme minulý týden informovali, dnes se měla odhalit nová verze Google Earth. Tak se i stalo. Hlavní novinkou je možnost lepšího poznávání světa ve 3D.

Nová verze Google Earth se vyvíjela dva roky

Po téměř dvou letech ve vývoji, byla spuštěna nová verze Google Earth. Pomocí ní chce Google nabídnout nové možnosti jak poznat svět. Nově bude Google Earth mít různé zajímavé příběhy z celého světa, které doplní prohlížení virtuálního glóbu. V desktopové verzi je tato funkce známá jako Voyager a nyní se dostává i přímo do mobilní aplikace a webové verze.

Google earth 1

Začít prohlídku můžete například na nejvíce ikonických horách na světě, dozvědět se  o nich zajímavosti , poté se rychle přesunout do džungle, kde už je připravená speciální karta o fauně a flóře. Zaujme vás jiné místo, rychle přejdete a k dispozici máte hned video přímo z oblasti. Momentálně je k dispozici více než 50 různých interaktivních příběhů. Každý týden by pak měly přibývat další.

Nově se také objevilo tlačítko „Zkusím štěstí“, které známe z vyhledávání Google. Po kliknutí se vám ukáže na glóbu jedno z více než 20 tisíc míst, které je již na první pohled něčím zajímavé. K těmto místům jsou také doplněny informace, tentokrát však pouze z internetu. Pokud máte prohlížeč Chrome, tak se na novou verzi Google Earth můžete podívat již nyní na oficiálních stránkách, případně se dá stáhnout pro Android. Jediná škoda je zatím v tom, že popisky jsou zatím v angličtině.

Google Earth
Google Earth

Jak se vám líbí nová podoba Google Earth?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek