Google experimentuje s novým rozhraním svého vyhledávání pro Android

google-experimentuje-s-novym-rozhranim-sveho-vyhledavani-pro-android

Vyhledávací gigant Google experimentuje s novým uživatelským rozhraním své stejnojmenné aplikace (původně “Vyhledávání Google”). Podle dosavadních informací ho testuje na uzavřeném vzorku uživatelů.

K vidění je celá řada novinek a změn. Tak například vyhledávací pole je roztažené přes celou šířku obrazovky. Na záložce Obrázky se zobrazují oblíbená hledání. Poslední/nedávná vyhledávání jsou rozděleny do několika kategorií v podobě karet. Ty jsou označeny podobně jako domovské stránce Google. K dispozici jsou karty jako například všechny, obrázky, mapy, v aplikacích, zprávy, nakupování a další. Z nadhledu však musíme konstatovat, že z větší části se však jedná jen o vizuální změny.

Google experimentuje, novinky však nejsou pro každého

Uživatel diskuzního serveru Reddit, který snímky nového rozhraní nahrál na web, tvrdí, že je zachytil v aplikaci verze 6.14.17.21 (v betě již je uživatelům dostupná verze 6.15.17) na Androidu 6.0.1. Číslo verze ale patrně nehraje roli, neboť řadě jiných uživatelů se v té samé aplikaci zobrazuje původní prostředí. Z toho lze usuzovat, že se jedná o funkci, aktivovanou Googlem na straně serveru.

Aplikace Vyhledávání Google patří mezi nejstahovanější programy v Obchodě Play. Chlubit se může více než miliardou stažení a téměř 5,5 miliony hodnocení. Její průměrná známka je přitom 4,4. V médiích jí však není věnováno mnoho pozornosti, ačkoli (nebo možná právě proto), že je prakticky v každém telefonu se systémem Android. Většina uživatelů však má tendenci místo plnohodnotné aplikace používat widget v podobě vyhledávací lišty.

Možná to bude právě poslední aktualizace, která přiláká uživatele, aby Vyhledávání Google otevřeli častěji. Prostor pro další vylepšování je však ještě poměrně značný. Uživatelé by například ocenili vyhledávací nástroje, které by schopnosti aplikace posunuly na stejnou úroveň použitelnosti, jakou nabízí webová verze. V tuto chvíli je přeci jen v případě složitějších vyhledávacích dotazů lepší místo aplikace použít stránku Google.com.

Google
Google
Co říkáte na tento vzhled vyhledávání? Jde Google správnou cestou?

Zdroje: androidpolice.com, reddit.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)