Menu

Google Earth Measure: Změřte si plochu a vzdálenost v aplikaci či na webu

Do Google Earth přibyla nová funkce, která se nazývá Measure, už z toho názvu někteří poznají, o co vlastně jde. Pomocí této novinky můžete měřit vzdálenost nebo rovnou i plochu v podstatě po celé Zemi.

Google Earth Measure je dostupný v Android aplikaci i na webu

Google Earth už možná nedostává tolik nových funkcí jako v minulých letech, společnost se spíše přesunula na Google Mapy, které přináší více užitku a pro Google hlavně i více peněz z reklam. To ale neznamená, že by Google Earth byl nějakým mrtvým projektem. V těchto dnech jsme se dočkali nové funkce Measure, která do aplikaci i webové verze přidává možnost měřit vzdálenost a plochu.

google earth measure

Uživatelé si můžou vytvořit celou řadu bodů po celé Zemi a zjistit si tak rychle vzdálenost například mezi dvěma státy, ale také třeba ulicemi. Zároveň se tyto body dají spojit, čímž se rychle změří plocha. Novinka už je dostupná jak ve webové verzi na https://earth.google.com/web/, tak i v Android aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout z Google Play. Odkaz na stažení najdete ve widgetu níže. Zanedlouho přijde novinka i do iOS verze. V oficiálním oznámení se vůbec nehovořilo o VR verzi Google Earth, takže zde se pravděpodobně nová funkce nepodívá.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte ještě k něčemu Google Earth?

Zdroj: blog.google

 

RSS (komentáře k článku)