Díky sdílení obrazovky v Google Duo opravíte babičce Android na dálku

google duo sdíleni obrazovky

Už v roce 2018 měla aplikace Google Duo schopnost sdílet obrazovku vašeho Androidu. Poté aplikace z neznámého důvodu o tuto vychytávku přišla. Nyní se tato užitečná funkce konečně vrací. Kde všude nám může být užitečná a jaké konkurenční aplikace také nabízí sdílení obrazovky telefonu?

Funkci sdílení obrazovky asi netřeba příliš představovat, jelikož většina z nás ji zná z osobních počítačů. Na mobilních telefonech to ale taková samozřejmost není. Google na videu ukazuje, jak nám sdílení obrazovky v Google Duo může pomoct při video hovoru. Pokud chceme například společně prohlížet fotky, videa nebo plánovat společné aktivity. Je to sice pěkné využití této funkce, ale mnohem častěji bude nejspíš stejně využívána jako prostředek technické podpory. Kdo občas dostává zmatené telefonáty od členů rodiny ve stylu „tady mi něco zmizelo“ tak jistě ví o čem mluvím. Sdílení obrazovky v Google Duo tak možná mnohým z nás ušetří spoustu času a vysvětlování.

Google zatím návrat sdílení obrazovky do aplikace Duo oznámil jen v Twitterovém příspěvku a na samotnou aktualizaci si nejspíš budeme muset ještě pár dnů počkat. Pokud ale nutně potřebujete využít funkci sdílení obrazovky už nyní, tak lze použít aplikace Facebook Mesenger nebo Skype, které sdílení obrazovky nabízejí. Dost možná to byla právě tato konkurence, která vývojáře Google Duo přiměla na funkci znovu zapracovat.

Google Meet
Google Meet
Skype
Skype

K čemu používáte nejčastěji sdílenou obrazovku?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)